+2 bodů
581 zobrazení
v kategorii Vaření, jídlo
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak vaříte hrách? Já se snažím ho uvařit tak akorát, ale pokaždé mám polovinu hrachu rozvařenou a polovinu tvrdou. Už si nevím rady. Přitom mám hrách tak ráda.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

4 reakce

+1 bodů
mkat Registrovaný (20 bodů)

Tak, tak Aj z fazuľov je ten isty problem.0 bodů
Jahůdka Registrovaný (87 bodů)
Dobrý den, odpověď  je jednoduchá. To že máte hrách rozvařený a zároveň i tvrdý je způsobeno tím, že výrobce nespolupracuje pouze z jedním pěstitelem. Tudíž v koupeném hrachu najdete několik odrůd smíchaných dohromady. Každý zemědělec sklidil v jiném časovém období a má jinou odrůdu. Proto je jedna kulička tvrdá, jedna měkká, jedna napůl. Pro uvaření dokonalého hrachu by bylo zapotřebí si vypěstovat svůj. Potom by byl uvařený všechen stejně.
0 bodů
suzymon Registrovaný (158 bodů)

A namáčíte ten hrách předem? Hrách asi na deset hodin. Nejlépe přes noc. Pak se má voda slít a hrách propláchnout zalít studenou čistou vodou, nesolit, až ke konci varu. Ale koření přidat můžete. Vařit velice zvolna, spíše nechat probublávat a občas promíchat. Vaření hrachu trvá asi dvě hodiny, i více.
Ještě jsem si vzpoměla, že někdo zase doporučuje vařit v té samé vodě, ve které se hrách máčel. Já to nedělám, při vaření pak hodně pění. S fazolema je to to samé. Také to je podle druhu luštěnin. Bílý suchý hrát vařit déle, než ten zelený.

0 bodů

Právě mi přišel mejl že někdo ještě odpověděl. Děkuji za reakci. Hrách předem nenamáčím. Ale děkuji za radu, určitě ho příště namočím. Krásné odpoledne. Deniska 28

suzymon Registrovaný (158 bodů)

Tak to jsem moc ráda, že jste reagovala. V tom to určitě bude. Hrách musíte namočit. Uvidíte ten rozdíl při příštím vaření. A přeji dobrou chuť. I já miluji luštěniny.Související témata

0 bodů
5 odpovědí 413 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 1.5k zobrazení
12.5.2014 v kategorii Vaření, jídlo Libor Staněk
0 bodů
3 odpovědí 477 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 1.0k zobrazení
0 bodů
8 odpovědí 3.3k zobrazení
+1 bodů
1 reakce 299 zobrazení
20.5.2015 v kategorii Počítače, internet url Pepa
0 bodů
3 odpovědí 383 zobrazení
12.9.2014 v kategorii Právo a zákony ellcupakabra Registrovaný (970 bodů)
0 bodů
6 odpovědí 1.8k zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 338 zobrazení
...