0 bodů
369 zobrazení
v kategorii Vaření, jídlo
Když ji vařím v sáčcích tak ji mám rozvařenou.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

5 reakce

+1 bodů

U nás se vaří rýže v tlakáči. Rozpustíme tuk, dáme zesklovatět cibuli,popepříme,posolíme a dáme propláchnutou rýži, chvíli orestujeme a zalijeme vroucí vodou, dáme víko a vaříme 4 minuty. Poměr: 500 gr. rýže : 800 ml vroucí vody! (hi)0 bodů
Jahůdka Registrovaný (87 bodů)
Doporučuji osmahnout cibulku na trošce oleje, pak přidat rýži a společně osmahnout. Zalít vodou ( 1 hrnek rýže = 2,5 hrnku vařící vody) osolit  a jakmile začne voda vařit přestat míchat , ztlumit na nejmíň a pečlivě přiklopit puklicí. Po 20ti minutách se rýže vypne, může se dát ještě na chvilku dojít do peřin a je hotová. Samozřejmě že také záleží na kvalitě rýže. Pokavaď si koupíte nejlevnější rýži v supermárketu za deset korun, je takřka nemožné ji kvalitně uvařit bez rozvaření.
0 bodů
suzymon Registrovaný (158 bodů)

Rýže ve varných sáčcích není kvalitní. Kupte si váženou. tedy volně v pytlíku. Já mám nejraději jasmínovou, ale i jiné jsou dobré. Na rýži mám rýžovar, takže nikdy žádný problém s vařením. Ale když jsem ho neměla, naučila jsem se v cizině vařit rýži tak, že jsem ji propranou vhodila do většího množství vařící, osolené vody. Asi jako když se dělají těstoviny. Nechat vařit asi deset minut a pak slít přes cedník do kastrolku. Horkou vodu nechat pod cedníkem s rýží a cedník přiklopit pokličkou. Pára vystupující z vody v kastrolku, rýži dovaří. Kontrolovat a promíchnout. Dobu už si nepamatuji, ale to zjistíte velice rychle. Stačí vyzkoušet.

0 bodů
mama Pokročilý (1.2k bodů)

Vidím, že se každý trochu ve vaření rýže lišíme. Já dám do kastrůlku 1 hrnek (3 dl) rýže (kupuji obyčejnou) a kolik hrnků rýže, tak jednou tolik vody, čili dám dva hrnky vody a dám vařit na sporo. Jak vidím, že je voda téměř vyvařená, vypnu pod kastrůlkem, vezmu dva ubrousky nebo plátýnko a dám přes kastrůlek a na to zpět pokličku a nechám v páře 15 minut dojít, tak se mi rýže nepřipálí.....(nod)

0 bodů
Mc Merkurion Registrovaný (409 bodů)

já uvařím rejži v pytlíkách cca 15minut a pak i dám ještě na asi 7-10minut do mikrovlnky...Související témata

+2 bodů
4 odpovědí 536 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 317 zobrazení
12.9.2014 v kategorii Právo a zákony ellcupakabra Registrovaný (970 bodů)
0 bodů
5 odpovědí 511 zobrazení
+2 bodů
3 odpovědí 286 zobrazení
+1 bodů
1 reakce 242 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 1.1k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 273 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 478 zobrazení
0 bodů
12 odpovědí 725 zobrazení
0 bodů
8 odpovědí 819 zobrazení
...