0 bodů
7.1k zobrazení
v kategorii Vaření, jídlo

Když si dám květák je jakoby hořký. Čím to je?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

2 reakce

0 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Hořký květák je, když pomalu roste, / může to způsobit i nedostatek vláhy /také to může být když na něj svítí slunce. Proto zahrádkáři zalamují jeden list, aby ho stínil. Stejně tzak špatným uskladněním zhořkne



0 bodů
před jana_r Registrovaný (53 bodů)
Lehce nahořklou chuť má květák přirozeně z látek zvaných glukosinoláty — výrazně zhořkne hlavně převařením nebo když je starší a přerostlý. Pomáhá vařit ho jen do měkka (ne rozvařit) v osolené vodě, případně s kapkou mléka nebo citronu, a vybírat čerstvé pevné růžice bez hnědých skvrn a kvetoucích částí. Čerstvý a krátce uvařený květák je jemně nasládlý, ne hořký.


Související témata

0 bodů
3 odpovědí 485 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 5.3k zobrazení
0 bodů
1 reakce 826 zobrazení
8.9.2015 v kategorii Vaření, jídlo Honza O.
0 bodů
3 odpovědí 379 zobrazení
0 bodů
1 reakce 733 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 310 zobrazení
0 bodů
1 reakce 481 zobrazení
11.9.2015 v kategorii Vaření, jídlo Máša
0 bodů
1 reakce 488 zobrazení
26.12.2014 v kategorii Vaření, jídlo Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)
0 bodů
4 odpovědí 533 zobrazení
0 bodů
1 reakce 262 zobrazení
...