0 bodů
549 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
změna kategorie Angelo

Když budu jednou, dvakrát v tejdnu něco kupovat na bazoši, nebo aukru a zase prodávat musím mít na to živnost? Prostě kupovat a prodávat se ziskem, ale né moc (pár kousků týdně).

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

3 reakce

+2 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Cituji Živnostenský zákon: "Živností je soustavná činnost ... za účelem dosažení zisku"...
Tvé počínání, jak je popisuješ, toto naplňuje - takže vřele doporučuju těch 1.000,- Kč na zřízení živnosti ´obětovat´.
Samozřejmě to znamená i vedené Daňové evidence a placení daně z příjmu (předpokládám, že takové podnikání budeš dělat jako vedlejší činnost, kdy sociální a zdravotní platí ´hlavní zaměstnavatel´.



+1 bodů
zzzzz Registrovaný (420 bodů)

Pokud nechceš ŽL, tak to nesmíš dělat stabilně. Tedy stabilně nesmíš mít zisk. Jinak ŽL doporučuji, daně se vždy dají nějak rozumně udělat, ale podnikat bez ŽL je velké riziko.

0 bodů

Dobře díky



Související témata

0 bodů
4 odpovědí 705 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 612 zobrazení
0 bodů
1 reakce 391 zobrazení
0 bodů
1 reakce 582 zobrazení
10.5.2015 v kategorii Právo a zákony Tereza Jonáková
0 bodů
1 reakce 712 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 346 zobrazení
13.5.2014 v kategorii Ostatní Panda Luděk
0 bodů
5 odpovědí 593 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 485 zobrazení
6.10.2015 v kategorii Počítače, internet cacos
0 bodů
5 odpovědí 2.4k zobrazení
...