0 bodů
238 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
kdyby si někdo zavolal, či napsal - například zaměstnavatel a chtěl informace ?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před lenka.m Registrovaný (58 bodů)
Vysoká škola obecně nesmí libovolně sdělovat třetí osobě, třeba zaměstnavateli, jestli a kdy někdo dělal přijímací zkoušku – jde o osobní údaje chráněné předpisy o ochraně osobních údajů (GDPR). Bez souhlasu dotyčného nebo bez zákonného důvodu by takovou informaci poskytnout neměla, a běžně se to ani nedělá. Něco jiného je oficiální ověření už uděleného vzdělání (diplomu), které se dokládá jinak. Pro jistotu si přesný postup ověřte přímo na studijním oddělení dané školy nebo u úřadu pro ochranu osobních údajů.




Související témata

0 bodů
1 reakce 247 zobrazení
0 bodů
1 reakce 196 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 2.1k zobrazení
0 bodů
1 reakce 336 zobrazení
7.6.2018 v kategorii Právo a zákony Petr Kohoutek
0 bodů
1 reakce 443 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 479 zobrazení
0 bodů
1 reakce 248 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 504 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 331 zobrazení
...