0 bodů
558 zobrazení
v kategorii Diskuze
Peču podle starého receptu po babičce, kde se píšou kvasnice, ale v obchodě vidím jen droždí. Je to úplně to samé a můžu to bez obav zaměnit, nebo je v tom nějaký rozdíl?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

3 reakce

0 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)
Ano. Jsou to dva názvy pro stejnou věc.
Ne tak docela. Třeba pivovarské kvasnice jsou mrtvé a je možno je jako doplněk stravy konzumovat.

Droždí jsou živé kvasnice a při jejich konzumaci hrozí nadýmání a zvětšený žaludek.




Související témata

0 bodů
3 odpovědí 535 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 893 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 352 zobrazení
20.5.2014 v kategorii Vaření, jídlo Jarunka
0 bodů
5 odpovědí 7.1k zobrazení
0 bodů
1 reakce 251 zobrazení
+2 bodů
16 odpovědí 1.1k zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 791 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 335 zobrazení
0 bodů
1 reakce 338 zobrazení
0 bodů
1 reakce 787 zobrazení
27.6.2016 v kategorii Ostatní Hanzik
...