0 bodů
534 zobrazení
v kategorii Vaření, jídlo

Nebo je to zkvašená mouka?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

3 reakce

+2 bodů
Bohemica Registrovaný (256 bodů)

Kvásek do kváskového chleba je ze zkvašené celozrnné žitné mouky. Doma se jen těžko připraví, ale jde to. Většinou ho lze získat pro první pečení od jiné "pekařky" nebo
v provozovně,
kde takový (kváskový) chléb pečou. Potom už jen při každém zadělávání těsta si nechat kousek jako "kvásek".
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3483



+1 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Nejlépší je kvásek, když si necháš část kvásku který si uděláš. Vydrží ti však asi jen dva dny, a pak je nutno opět nechat nový. Dříve, když se doma pekl chleba, tak se droždí nepřidávalo. Nechalo se vždy kousek kvasit na další dávku.

0 bodů
boruvka Registrovaný (402 bodů)

Já kvásek připravuji z trochy vlažného mléka, rozdrobeného droždí a trošky cukru. Někdo přidává i trochu mouky.



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 351 zobrazení
20.5.2014 v kategorii Vaření, jídlo Jarunka
0 bodů
2 odpovědí 707 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 558 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 892 zobrazení
0 bodů
1 reakce 404 zobrazení
0 bodů
1 reakce 461 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 7.1k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 613 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.6k zobrazení
0 bodů
1 reakce 561 zobrazení
...