0 bodů
170 zobrazení
v kategorii Právo a zákony
Dobry den , mám invaliditu 2 stupně mám v opatrovnuctvi babičku ale ted je bohužel 2 měsíc v nemocnici a byl mi pozastaven plat za ni . Chci se zeptat kdo mi ted platí starobní důchod ? Dekuji za odpověď Monika

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před tomas.b88 Registrovaný (51 bodů)
Starobní důchod babičky jí vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení a vyplácí se vždy přímo důchodci nebo jeho zákonnému zástupci - to, že je v nemocnici, na nárok na důchod nic nemění, důchod běží dál. Pokud jste pobírala příspěvek na péči nebo odměnu za pečování a ten byl při hospitalizaci pozastaven, je to jiná dávka než její důchod. Doporučuji se obrátit na ČSSZ a na úřad práce (oddělení příspěvku na péči) a ověřit si konkrétní situaci kolem opatrovnictví a výplaty. Přesné posouzení vám dají právě na těchto úřadech, protože záleží na typu dávky.




Související témata

0 bodů
7 odpovědí 381 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 2.1k zobrazení
0 bodů
1 reakce 545 zobrazení
0 bodů
1 reakce 185 zobrazení
+2 bodů
1 reakce 256 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 301 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 561 zobrazení
0 bodů
1 reakce 357 zobrazení
0 bodů
1 reakce 307 zobrazení
...