0 bodů
149 zobrazení
v kategorii Mobily
Dobrý den, nedávno jsem zakoupila mobilní tel. Sony xperia E4. Ten jsem vyzkoušela z čekou sim kartou- fungoval normálně. Poté jsem ho zaslala rodinnému příslušníkovi do Tunisu, on tam dal tuniskou sim kartu. Telefon se normálně zapne, načte ale nevyhledá síť. Donesl ho na odblokaci, ale tam mu řekli, že v tom chyba není. Můžete mi prosím poradit co s tím?  Děkuji mnohokrát za radu. Zuzana P.S.: Při rozhovoru z poradcem Sony řekl, že telefon by měl fungovat všude (tím mi moc nepomohl

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před misa.kk Registrovaný (36 bodů)
Když telefon fungoval s českou SIM a po vložení tuniské SIM nenajde síť, jde nejčastěji o nepodporovaná frekvenční pásma. Sony Xperia E4 existuje v několika variantách a evropská verze nemusí mít naladěná pásma, na kterých vysílá tuniský operátor (jiné GSM/UMTS frekvence). Nechte rodinného příslušníka zkusit v telefonu ručně vyhledat síť (Nastavení – Mobilní sítě – Operátoři – hledat ručně) a vybrat tuniského operátora; pomoct může i přepnutí typu sítě na 2G/GSM. Pokud ani to nepomůže, zkontrolujte podle modelového čísla (na krabičce nebo v Nastavení – O telefonu), které varianta Xperie E4 to je, a porovnejte podporovaná pásma s tím, co používá daný tuniský operátor.




Související témata

0 bodů
1 reakce 292 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 234 zobrazení
0 bodů
1 reakce 133 zobrazení
15.12.2015 v kategorii Mobily anonym
0 bodů
1 reakce 710 zobrazení
0 bodů
1 reakce 458 zobrazení
24.2.2017 v kategorii Mobily Tereza
0 bodů
4 odpovědí 540 zobrazení
...