0 bodů
565 zobrazení
v kategorii Diskuze zzzzz Registrovaný (420 bodů)

Hádám se s přítelkyní, ona je z Moravy a říká rožni, já jako Čech říkám rozsviť. Tak mě zajímá, jak to máte vy a kde se kdo používá.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

7 reakce

+2 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Obé - jak komu...
;-)
Zkus pražákovi říct "rožni"...
(sarcastic)
Nebo "skamasi?"



+1 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Na Moravě říkáme všichni převážně "rožni"

+1 bodů
Sůwa Pokročilý (1.1k bodů)

Moje první tchyně na Plzeňsku říkala " roužni ", jinak bych ani nevěděla o co jde. Místo zhasni, říkala sfoukni...(happy)

+1 bodů

zažni

+1 bodů

A manželce se říká: Zhasni, ale světlo nech svítit.

+1 bodů
inka Pokročilý (1.2k bodů)

"Maminko, můžu se dívat na televizi?"
"Můžeš, ale nesmíš ji rožnout!" (happy)

0 bodů
frantaXX Registrovaný (298 bodů)

Vzdyt ty to jakozto Moravak neumis ani spravne napsat...ma to byz rozsvit a ne rosvit.

zzzzz Registrovaný (420 bodů)

No to bude tím, že na Moravě říkáme rožni:-)))



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 332 zobrazení
23.3.2014 v kategorii Diskuze Radim Nosek
0 bodů
2 odpovědí 406 zobrazení
19.3.2014 v kategorii Dům a byt Martin Nádvorník
0 bodů
4 odpovědí 396 zobrazení
21.8.2014 v kategorii Diskuze anonym
0 bodů
2 odpovědí 222 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 654 zobrazení
22.2.2016 v kategorii Diskuze sluníčko
0 bodů
3 odpovědí 638 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 412 zobrazení
0 bodů
1 reakce 562 zobrazení
15.7.2015 v kategorii Diskuze Smeňuju2372
...