Zápisový lístek můžete na vysoké škole použít jen jednou, ale do určité lhůty máte právo ho vzít zpět a podat na jinou školu (typicky když uspějete v dalším kole na škole, kterou preferujete). Sledujte přesné termíny dané školy – po uplynutí lhůty pro zpětvzetí už přestup tímto způsobem nejde. Mezitím klidně zkoušejte třetí kolo, podaný lístek vás v přihlašování na jinou školu neomezuje, jen je pak nutné lístek včas přenést. Pravidla a lhůty si ověřte přímo na studijním oddělení obou škol, protože se mohou lišit a u veřejných VŠ se zápisové lístky v posledních letech navíc často ruší.