To, že problémy začaly hned po výměně prasklého displeje, je hodně podezřelé, takže se nejspíš nejedná o software, ale o nekvalitní nebo špatně osazený díl či poškozený dotyk, který generuje falešné dotyky a sám "otevírá" Google. Jako první zkuste telefon restartovat a nastartovat do nouzového režimu (Safe mode) – pokud v něm problém zmizí, jde o nějakou nainstalovanou aplikaci a pomůže ji odinstalovat. Když padání a naskakování karty zůstává i v nouzovém režimu, je chyba spíš v hardwaru po opravě a měla byste reklamovat displej u toho, kdo ho měnil. Než to vyřešíte, zazálohujte si data, ať o nic nepřijdete, a případně vyzkoušejte tovární reset až po záloze.