0 bodů
242 zobrazení
v kategorii Mobily
Dobrý den,mám Asus zenphone 2, kdy před 14 dny mi telefon ukazuje nabytí jen max na 50 %, mám nainstalovaný Avast a žádný vir apod. bych tedy neměl mít.Ukazatel baterie v nastavení mi ukazuji nabití 50 %, totéž na displeji, při připojení na nabíječku to napíše "nabíjení 50 %".Nemáte někdo obdobnou zkušenost, nebo radu?Předem moc děkuji.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před d.novak Registrovaný (26 bodů)
Když se telefon zasekne na 50 % a totéž hlásí i v nastavení, jde nejčastěji o opotřebovanou baterii nebo o „rozhozenou“ kalibraci ukazatele, ne o virus (antivirus s tím nesouvisí). Zkuste telefon nechat vybít skoro do vypnutí a pak ho vypnutý nabít na 100 % v kuse – tím se software ukazatele často srovná. Pokud to nepomůže a telefon se i reálně vypíná kolem poloviny, je baterie po letech provozu opotřebená a chce vyměnit (u ZenFone 2 je to běžná závada stáří). Servis umí stav baterie změřit; výměna je levnější než nový telefon.




Související témata

0 bodů
1 reakce 459 zobrazení
24.2.2017 v kategorii Mobily Tereza
0 bodů
2 odpovědí 234 zobrazení
0 bodů
1 reakce 244 zobrazení
0 bodů
1 reakce 292 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 371 zobrazení
0 bodů
1 reakce 359 zobrazení
27.9.2018 v kategorii Auto moto Barbora
0 bodů
1 reakce 209 zobrazení
11.11.2016 v kategorii Počítače, internet anonym
0 bodů
1 reakce 317 zobrazení
0 bodů
1 reakce 271 zobrazení
22.7.2017 v kategorii Mobily anonym
...