0 bodů
510 zobrazení
v kategorii Mobily
Dobrý večer, potřebovala bych poradit. Mám Xperia z3, který mi spadl a rozbila se dotyková plocha včetně ldc. Zakoupila jsem si náhradní díl. Po připojení funguje pouze LCD, ale dotyk ne. Zkoušela jsem připojit znovu, ale nepomohlo to. Bohužel mi nejde hard reset přes tlačítka. Je možné vyresetovat jinak? Děkuji za odpověď

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před verca87 Registrovaný (51 bodů)
Tohle je velmi častý problém: u Xperie Z3 jsou LCD a dotyková vrstva (digitizér) propojené, ale dotyk má vlastní konektor/flex, který se snadno špatně dosadí nebo poškodí. Zkontrolujte, jestli je dotykový flex kabel správně a úplně zacvaknutý v konektoru a není přiskřípnutý nebo natržený – často stačí ho znovu pečlivě usadit. Reset přes tlačítka tu nepomůže, protože jde o hardware, ne software; Z3 jde resetovat malým tlačítkem pod krytkou u SIM/microSD, ale na nefunkční dotyk to nemá vliv. Pokud po správném zapojení dotyk pořád nereaguje, je nejpravděpodobněji vadný samotný náhradní díl – reklamujte ho nebo zkuste jiný kus.




Související témata

0 bodů
1 reakce 420 zobrazení
0 bodů
1 reakce 710 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 506 zobrazení
3.5.2015 v kategorii Mobily Ludmila Kratochvílová
0 bodů
1 reakce 458 zobrazení
24.2.2017 v kategorii Mobily Tereza
0 bodů
1 reakce 408 zobrazení
6.11.2018 v kategorii Mobily Viktor
0 bodů
1 reakce 641 zobrazení
2.11.2018 v kategorii Mobily Dominika Stratilová
...