0 bodů
1.0k zobrazení
v kategorii Vaření, jídlo

Chtěl bych si připravit šťavnatější pečeni a slyšel jsem, že se maso dá špikovat. Jak se to správně dělá a co se k tomu vlastně potřebuje?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

3 reakce

+2 bodů
inka Pokročilý (1.2k bodů)

Podíváš se na maso a zjistíš, jakým směrem jdou svalová vlákna. Po směru vláken nožem uděláš hluboký vpich a kolem toho nože nebo jen do toho vpichu nacpeš hranolek špeku. Je dobře, když ty špekové hranolky dáš na mražák ztuhnout. Lépe se s nimi pracuje. Dá se špikovat i třeba zelenina místo špeku. Třeba i mandle do suchých prsou krocana. Fantazii se meze nekladou. (nod) Musí to být po vláknech, protože se na servírování krájí přes vlákna, aby vlákna byla co nejkratší a tím maso nebylo suché. Špikování pak dělá v plátku masa pěknou mozaiku.



+2 bodů
0 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Špek nakrájíš na nudličky a buď pomocí špikovací jehly, nebo úzkého nože vpichuješ špek do masa



Související témata

0 bodů
3 odpovědí 643 zobrazení
1.6.2014 v kategorii Vaření, jídlo Chruděj
0 bodů
1 reakce 266 zobrazení
0 bodů
1 reakce 579 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.5k zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 14.9k zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.9k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 392 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 702 zobrazení
0 bodů
7 odpovědí 692 zobrazení
24.5.2014 v kategorii Vaření, jídlo Evžena
...