0 bodů
1.2k zobrazení
v kategorii Vaření, jídlo

Je to pravda že jinak se zelí neudělá správně kvašené?

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

2 reakce

+2 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)

Ne, není to pravda - ne, nemusíš...
Zelí ti klidně stejně dobře vykvasí v dřevěné bečce (ta se ale špatně udržuje), v igelitovém pytli, smaltovaném nebo nerezovém kotli...
Jen je nesmíš naložit do nádoby, která reaguje s kyselinou (železo, hliník...).

inka Pokročilý (1.2k bodů)

Když se vám podaří ze zelí vyždímat, vyšlapat vodu, pak už můžete napěchovat do čehokoliv. Šlapání, vylisování, vyždímání vody je podmínkou.



+1 bodů

Tak jak píše mowla je správně! Jen bych podotkl, že nesmíš použít nádobu kde nakládalo maso a to platí i obráceně.



Související témata

0 bodů
3 odpovědí 252 zobrazení
5.10.2015 v kategorii Vaření, jídlo Bobo
0 bodů
6 odpovědí 882 zobrazení
0 bodů
1 reakce 461 zobrazení
0 bodů
1 reakce 735 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 591 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 494 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 366 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 3.3k zobrazení
...