0 bodů
206 zobrazení
v kategorii Právo a zákony

Takže- modelová situace: přijdu k notáři s vlastnoručně sepsanou závětí a požádám o její uložení. Nevím ale, zda:
1) obálka se závětí může/ nesmí být zalepená?
2) zda to, že požádám o uložení znamená automaticky, že ji notář zároveň zanese do "Centrální evidence závětí"- nebo o to musím žádat ještě zvlášť?
3) jaká je přibližně (orientačně) nyní cena za tento úkon?
                                                         Děkuji za odpovědi.   

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

1 reakce

0 bodů
před lucka.k Registrovaný (61 bodů)
Závěť uloženou u notáře nemusíte odevzdávat v zalepené obálce, ale obálku si přilepit můžete; notář ji při uložení neotevírá ani nečte její obsah, takže utajení zůstává zachováno. Uložení do notářské úschovy a zápis do centrální evidence závětí (kterou vede Notářská komora) jsou v praxi propojené úkony, ale není to úplně totéž, proto výslovně řekněte, že chcete závěť uložit i zaevidovat, ať máte jistotu, že ji po vaší smrti dohledatelný notář najde. Mějte na paměti, že u vlastnoručně psané (holografní) závěti musí být celá napsaná vaší rukou a podepsaná, jinak je neplatná. Konkrétní postup, poplatky i náležitosti si nechte potvrdit přímo u notáře, ať je vše právně v pořádku.




Související témata

0 bodů
3 odpovědí 873 zobrazení
0 bodů
1 reakce 298 zobrazení
1.11.2018 v kategorii Právo a zákony anonym
0 bodů
1 reakce 391 zobrazení
0 bodů
1 reakce 1.0k zobrazení
0 bodů
1 reakce 332 zobrazení
0 bodů
1 reakce 802 zobrazení
...