Závěť uloženou u notáře nemusíte odevzdávat v zalepené obálce, ale obálku si přilepit můžete; notář ji při uložení neotevírá ani nečte její obsah, takže utajení zůstává zachováno. Uložení do notářské úschovy a zápis do centrální evidence závětí (kterou vede Notářská komora) jsou v praxi propojené úkony, ale není to úplně totéž, proto výslovně řekněte, že chcete závěť uložit i zaevidovat, ať máte jistotu, že ji po vaší smrti dohledatelný notář najde. Mějte na paměti, že u vlastnoručně psané (holografní) závěti musí být celá napsaná vaší rukou a podepsaná, jinak je neplatná. Konkrétní postup, poplatky i náležitosti si nechte potvrdit přímo u notáře, ať je vše právně v pořádku.