0 bodů
422 zobrazení
v kategorii Vaření, jídlo frantaXX Registrovaný (298 bodů)

Soused konzervuje houby zavarenim, a da navrch malou lzicku oleje, a nejake poradne uzavreni te sklenice pro neho neni dulezite. A takto mu dlouho vydrzi.

Prosím, přihlaště se nebo registrujte se pro vložení reakce k tématu.

4 reakce

+1 bodů
mowla Domácí (2.9k bodů)
označeno jako nejlepší reakce frantaXX
 
Nejlepší reakce

Olej zabrání kontaminaci obsahu konzervy podobně, jako dobře uzavřené víčko (vytvoří ´neprostupnou´ vrstvu) - jen musí pokrýt celou hladinu (např. nesmí kousek houby ´vyčuhovat´).
Pokud nebude konzervami ´třepat´, jde o dostatečně kvalitní uzávěr.



+1 bodů
inka Pokročilý (1.2k bodů)

Jak uzavírá sklenice? Pérem, hlavou, šroubením? Když je zavařuje, tedy sterilizuje, je uzavření sklenice důležité, jen to bagatelizuje.

frantaXX Registrovaný (298 bodů)

da pres to papir a stahne gumickou

0 bodů
Bred Domácí (4.3k bodů)

Prč ne, Nemám odzkoušené,ale olej je dobrý konzervant.

0 bodů
mama Pokročilý (1.2k bodů)

A co když mu zežlukne olej? :(



Související témata

0 bodů
2 odpovědí 1.0k zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 620 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.5k zobrazení
0 bodů
6 odpovědí 547 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 350 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 577 zobrazení
0 bodů
3 odpovědí 1.6k zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 1.5k zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 995 zobrazení
8.9.2014 v kategorii Vaření, jídlo mowla Domácí (2.9k bodů)
0 bodů
7 odpovědí 7.2k zobrazení
...