Pokud sledování zásilek ukazuje, že doporučené psaní je 'uloženo' v dané poště u P.O. Boxu, znamená to, že dopis je tam fyzicky připraven, ale ještě nebyl oficiálně předán - majitel schránky si ho teprve musí na přepážce vyzvednout a podepsat převzetí. Je možné, že vám příjemce napsal, že to 'převzal', i když ve skutečnosti jen viděl avízo, nebo si zásilku vyzvedl a systém sledování se ještě neaktualizoval (může mít zpoždění i den dva). U P.O. Boxů navíc Pošta neposílá SMS o doručení tak jako na běžnou adresu, protože majitel si poštu vybírá sám, takže absence SMS není nic divného. Jestli chcete jistotu, podle podacího čísla se dá stav ověřit přímo na pobočce nebo na zákaznické lince České pošty.