Co s nemocí o svaťáku? - Online Poradna Zdarma - Czporadna.cz

Vítáme tě na stránkách Czporadna.cz

Po registraci se staneš součástí bezva kolektivu a získáš řadu nových funkcí.

Neváhej a registruj se! >> zde <<
0 bodů
57 zobrazení
v kategorii Škola, příklady Ireth
Včera mi začal svaťák, poslední týden před maturitou a já jsem nemocná. Není to nic závratného, ale strašně mě bolí hlava a hučí mi v ní (dále pak rýma, teplota, bolest v krku, únava, ale to mě až tak netrápí), texty k maturitě jsem si schopná jen číst a vůbec mi nejde je vnímat, nevím z toho nic, ale vážně nic. Co s tím? Nějaké rady, nápady?

Dávám si coldrex a kapky na rýmu. Jsem v teple, fyzicky nedělám vůbec nic. Snažím se ty texty aspoň číst, ale je to k ničemu, trvá mi to dlouho s žádným výsledkem, nepamatuju si nic (nehrozí, že by se mělo co vybavit na potítku, jak se často říká).
Doufám jen v to, že nemoc brzo poleví a budu schopná se do toho řádně opřít, máknout si a docílit úspěšného složení maturitní zkoušky.

Psychicky je to se mnou velmi špatné. Dnes ráno jsem brzy vstala, chtěla se učit, jenže se mi udělalo tak zle, že jsem musela zpět do postele. A pak jsem jen brečela. Zklamaná sebou. Naštvaná na celý svět, že zrovna já musím být nemocná před tak důležitou zkouškou. Vzpamatovala jsem se, opřela se do toho a zase si ty texty apoň pročítala. Výsledek? Prázdno v hlavě, akorát se mi udělalo hůř. Potřebovala bych asi odpočívat, ale na to vážně nemám čas.

V žádném případě nechci maturovat v září. Bylo by to pro mě osobní selhání, přes které bych se nepřenesla. Znám se. I kdyby mě před komisi měli dovést na kapačkách, je mi to jedno, jen ne v září.

Nějaké rady, jak se uklidnit, jak se učit při nemoci, co mám dělat? Prožil si tohle někdo? Jak jste to řešili? Jak to dopadlo?

Děkuji za každou radu. Jsem zoufalá.

Vaše reakce

Vaše jméno:
Soukromí: Vaše e-mailová adresa bude použita pouze pro zaslání těchto notifikací
Anti-spamová verifikace (Odpovězte na otázku):
Pro přeskočení této verifikace v budoucnu, se prosím přihlašte nebo registrujte.

4 reakce

0 bodů
Domácí (4.3k bodů)
Zajít k lékaři a co nejdříve se vyléčit. Jiná rozumná rada neni

Notice: Undefined variable: user_level in /data/web/virtuals/75104/virtual/www/qa-include/qa-base.php(646) : eval()'d code on line 38


0 bodů
Registrovaný (532 bodů)
Nic jineho ti nezbude nez zajit k lekari nechat si nechat predepsat nejake leky.
0 bodů
Registrovaný (198 bodů)
Vypadáte na vzornou studentku, to znamená že toho už hodně víte z dob učení. Ted už jen stačí ty informace poskládat a pospojovat do maturitních otázek.

Měla bych vám říct "běžte k lékaři", ale pokud vám řekne že musíte v klidu ležet tak vás to může složit zase psychicky. Ale na druhou stranu by bylo dobré vědět co vám je, kdyby to bylo vážné ať se na to přijde včas - s kapačkama vás stejně do školy nepustí.

Mozek ted řeší nemoc s učení ho nezajímá řeknu co dělám já když onemocním před zkouškou.

- Vezmu si prášky - na zmírnění příznaků nemoci, abych se mohla soustředit na něco jiného než na bolest atd
- zkrátím čas učení v učícím systému (člověk se umí soustředit 22min a v nemoci o nebude o moc lepší)
- na zapamatování učiva nevyužívám jen oči, pokud to jde říkám si ho nahlas (tím se to do vás dostane na 3x čtete, vyslovujete a slyšíte) je dobré si informace spojovat s vjemy nebo použít "pantomimu", obrázky, a také zvýrazňování důležitých slov, píšu si osnovu každé otázky a podle osnovy pak odříkávám celou otázku z hlavy, osnovu je dobré si pamatovat a u maturity si ji pak předepsat na potítku - je to mnohem méně mechanicky naučených informací, než si pamatovat všechno přesně. Pokud jste vzorná studentka tak vás snad profesoři popostrčí když se u něčeho zaseknete při zkoušce.
0 bodů
Registrovaný (161 bodů)
Taky jsem byla nemocná, snažila jsem se i přes nemoc učit ale nešlo to hlava to nebrala. Tak jsem odhodila knížky a prostě si jeden den odpočinula a prospala se. Další den mi hned bylo líp a do tří dní sem byla zdravá takže je stokrát lepší prostě ten jeden oželit než se nekvalitně učit celý týden.


Související témata

0 bodů
1 reakce 80 zobrazení
0 bodů
5 odpovědí 118 zobrazení
+1 bodů
5 odpovědí 139 zobrazení
+1 bodů
3 odpovědí 50 zobrazení
0 bodů
4 odpovědí 103 zobrazení
0 bodů
2 odpovědí 110 zobrazení
v kategorii Zdraví, krása Slávka Registrovaný (598 bodů)
0 bodů
4 odpovědí 213 zobrazení


Top 10 nejzobrazovanějších otázek
Parkside
Zkusit
Rentier
Keci
Pan Odvárka
Kolik je palec?
Ombucman
Proč je nebe modré?
The Sims 4 čeština
Pedály v autě
11.4k otázek

29.5k odpovědí

12.5k komentářů

1.3k reg. uživatelů
...