Kuchyně na míru plná tajných a praktických skrýší

Pokud jste v dětství milovali hru na schovávanou, čtěte dál. Máme praktické tipy, které vám usnadní používání vaší kuchyně na míru, a přitom jsou velmi hravé. Jdeme na to.

Koření v šuplíčku

Koření potřebujeme všichni mít co nejvíce po ruce. Při vaření je prostě občas třeba recept trochu okrášlit, aby měl ten správný šmak. Právě proto jsou určeny malé samostatné šuplíky s kulatým úchytem, které skvěle vyniknou nejen na rustikální kuchyni. Je libo 5 malých voňavých šuplíčků? Nebo vsadíte na moderní styl, kdy bude na lesklé kuchyni několik malých dotykem se otevíracích přihrádek? 

Šuplík v šuplíku

Pokud se chystáte pro spodní část kuchyně využít šuplíků, nikoliv skříněk, zřejmě budete řešit jejich vhodnou hloubku. Z estetického hlediska se nedoporučuje hloubku jednotlivých prvků měnit. Jak si ale poradit, když hrnce potřebují velký prostor a příborům stačí plytký šuplík? Zvolte výsuv ve výsuvu. Jednoduše v šuplíku zadejte provést další šuplík. Krásně roztřízeno, uklizeno, designově čisto.

Kde je lednice a mikrovlnka?

Lednici není třeba v prostoru nikterak přiznávat. Hůře se v prostoru uklízí. Podobně rafinovaně to můžete udělat i s mikrovlnnou troubou, pokud tedy nejste zvyklí ji používat pětkrát denně. A kam je schováte? Přeci do kuchyňské linky. Vestavěné spotřebiče jsou krásné a neruší celkový dojem z krásné plochy kuchyňské linky.

Koše pěkně ukryté

Stejné je to s odpadkovým košem. Nezbytný je, to všichni víme. Ale vědět o něm nemusíme. Pokud zvolíte samo stojné koše, které budou napevno vyjíždět spolu s výsuvem pod dřezem, máte vyhráno. Vždy uklizeno a prakticky schováno to, co být vidět prostě nemusí. Některé koše mají dokonce více oddílů, můžete rovnou třídit.

Kuchyňská linka by měla být především praktická a krásná. Pokud zvolíte některé z uvedených schovávaček, máte obojí. Už se těšíte?

...