S čím začít během stěhování jako první

S čím začít během stěhování jako první

Stěhovací proces je možné zvládnout snadno a bez hádek nebo stresu. Je ale potřeba si vytvořit list povinností, který budete pomalu odškrtávat. Co je potřeba zajistit jako první?

Už máte svůj termín stěhování?

Už tušíte, kdy proběhne den D? Nejprve si vždy zamluvte daný termín u stěhovací společnosti. Tak budete mít jistotu, že celá akce proběhne rychle a bez potíží. Termín stěhování je dobré si zajistit vždy co nejdříve. Byla by věčná škoda, kdyby vaše přípravy ztroskotaly na tom, že stěhovací firma nebude mít v den vašeho stěhování volnou kapacitu.

Termín máme, co teď?

Když už máte jasně daný den, ve kterém se váš nový byt konečně zabydlí a budou v něm vaše osobní věci, je na čase začít třídit. Štěstí přeje připraveným, proto si již několik týdnů před stěhováním začněte shánět stěhovací krabice a zaplňte je předměty, které budete potřebovat přemístit. Nezapomeňte každou krabici označit, postačí obyčejný nebo lihový fix, na který napíšete, co je v krabici a do jaké místnosti to patří.

Nesmíme zapomenout na povinnosti

Stěhování ale bohužel není jen o fyzickém přesunu předmětů. Je toho mnohem více, co budeme vyřizovat. Věděli jste, že se v současném bydlišti musíte odhlásit z povinnosti platit za svoz popelnic? Tato chyba by vás mohla přijít draho. Všechny povinnosti si sepište a pomalu odškrtávejte. Nájemní smlouva a její ukončení, ukončení příjmu internetových služeb, ukončení odběru vody, elektřiny a plynu, a další vyřizování.

Máte vytřízeno?

Stěhování není jen o přesunu věcí. Je to zároveň také možnost, jak se zbavit již nepotřebných předmětů. Musíte opatrovat nevzhlednou sošku, kterou jste kdysi dostali od člena rodiny? Během stěhování se může „rozbít“. Vytřiďte oděvy a předměty, které již nepotřebujete. Konečně váš domov prokoukne.

Stěhování půjde skvěle, když budete plánovat. Snadno se vám podaří si odškrtávat jednotlivé povinnosti.

...