Chodíte i vy? 5 výhod pravidelného saunování

Chodit pravidelně do sauny nám přináší mnoho zdravotních benefitů. Jak často bychom měli chodit a jaké výhody to přináší? Ať žije saunování!

Jak často chodit do sauny, aby to bylo přínosné?

Hurá, konečně nový návyk, který vám pomůže upevnit vaše zdraví a dodá vám radost ze života! Wellness v Praze je místo, kde se budete cítit jako ryba ve vodě. Saunový svět v Ostravě vám zase připomene, jak skvělé je cítit se dobře ve svém těle. Správně bychom měli chodit do sauny alespoň jednou týdně. To abychom docílili potřebného efektu na naši obranyschopnost. Horní hranice není nijak stanovená, takže i denní návštěva rozhodně není na škodu.

5 benefitů saunování pro vaše tělo

Saunování je pro naše tělo jako vítaný zdroj zdraví. V čem nám vlastně pomáhá?

Saunování snižuje riziko srdečních onemocnění

Změny teploty při saunování a celý proces tohoto rituálu dokazují, že bychom o pravidelné návštěvě měli uvažovat i my. Studie provedená ve Finsku ukazuje, že saunování snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění až o 50 procent.

Méně cukru v krvi

Jako další benefit se ukazuje snížení hladiny cukru v krvi. Sice jsou tyto studie teprve na svém začátku, ale již nyní se výsledky zdají být skutečně působivé.

Snížení tělesné hmotnosti

Ano, saunování pomáhá i ve vaší chuti zhubnout. Půl hodiny v sauně vám pomůže spálit až 600 kilokalorií. To je tolik, kolik byste vydali během běhu na tři kilometry.

Lepší spánek

Po několika kolech v sauně se rozhodně budete cítit více unavení. Pokud patříte mezi ty, koho trápí chronická nespavost, sauna vám ráda pomůže.

Lepší imunita

Lepší obranyschopnost si díky pravidelnému saunování vybudujete zaručeně. Již během první sezóny budete pozorovat, že jste mnohem méně nemocní.

Saunování je zkrátka bomba. Už se těšíte, až opět vyrazíte? Saunovací sezóna je dlouhá, je na čase začít.

...