Káva a její druhy – znáte je všechny?

Káva je naším každodenním ranním rituálem. Nic nás mnohdy nestartuje lépe, než taková dobrá káva uvařená přímo z kávovaru. Kam se hrabou takové kávy, které si kupujeme v obchodě a které si zaléváme jenom horkou vodou, vždyť kávy z kávovaru jsou mnohem lepší – jsou hlavně mnohem kvalitnější nejen na složky v ní obsažené, ale hlavně také na chuti. A chuť je přesně to, co u kávy vždy vítězí. Navíc z kávovaru si nemusíte stále dokola vařit tu samou kávu, kterou znáte, ale každý den si můžete uvařit jinou. Jednou to bude drobné expresso, jindy kafé lungo, dále třeba latte nebo jindy capuccino. Kávě se meze nekladou.

Káva jakožto taková má v sobě i řadu příchutí, z nichž můžete vybírat. Většinou znáte ty klasické z obchodů, což jsou například karamelové nebo čokoládové či oříškové kávy. Jenže ani tyto chutě se nedokážou vyrovnat těm skvělým kávám, které lze například koupit na internetu (například v internetovém obchodě www.kavazindonesie.cz). Na takových stránkách totiž najdete opravdu mnoho druhů káv a mnoho příchutí, z nichž si stačí jenom vybrat. Když už jsme však u těch druhů káv, znáte všechny druhy kávy nebo jste svůj život dali do rukou jenom té práškové, kterou znáte z obchodů?

Zrnková káva – chuť kávových bobů na jazyku

Zrnková káva se řadí k těm nejoblíbenějším. Pokud si objednáváte kávu z internetu, většinou máte zaručeno, že se jedná o kvalitní čerstvou kávu, která je pražena z kávových bobů, jež jsou sklizeny na mnoha plantážích po celém světě. Káva je vždy pražena co nejdříve, jak jen to je možné, aby byla opravdu nejčerstvější, nejvoňavější a měla tu nejlepší chuť.

Mletá káva – tolik druhů, tolik chutí!

Mletá káva se stala oblíbenou hlavně u těch, kteří po ránu potřebují opravdu šíleně nakopnout. Mleté kávy je nespočet druhů, mezi ty nejznámější se však řadí hlavně espresso nebo dále dripper či French press.

Pokud vám u mleté kávy vadí zbylá káva na dněhrníčku, pak si lze pořídit i takzvanou mletou kávu s filtrem, aby chuť kávy nebyla ničím rušena.

...