Jak vybrat župan?

Pro mnohé není župan každodenní záležitost, je oblíbený především v zimě, kdy je studená podlaha, méně vytopená koupelna nebo jen z pohodlí. Tento společník patří společně s teplákovými soupravami mezi nejoblíbenější kousky oblečení nejen v této době. Ale podle čeho vybírat župan a jak poznat prémiový a luxusní župan, který je nejen příjemný, ale i dobře saje vodu?

Hlavní roli hraje materiál

Při výběru županu dbejte na kvalitu použitých materiálů. Nechcete přece, aby vás kousal, svědil nebo vám způsobil nepříjemnou vyrážku. V ideálním případě vsaďte na francouzskou kvalitu značky Soft Cotton. Jedná se o výrobce prémiových produktů, jež nejen župany, ale také ručníky a koupelnové předložky vyrábí pouze z těch nejkvalitnějších materiálů. V nabídce naleznete nejen stoprocentně bavlněné produkty, ale také výrobky z bambusového vlákna.

Stoprocentní bavlna je jednou z nejlepších možností, pro kterou se můžete rozhodnout. Má skvělé absorpční vlastnosti, což oceníte především ve chvíli, kdy vytáhnete paty z vany. Co se týče bambusového vlákna, opět se jedná o trefu do černého, kterou ocení hlavně alergici.

Na co si dejte pozor, tak na froté materiál. Není froté jako froté, říká se.

Vyhovuje vám střih?

Abyste župan opravdu vynosili, musí vám padnout střihově. Při výběru tak svou pozornost upněte právě na střih. Vyžadujete kapuci nebo vám stačí vyšší límec? A co délka? Potřebujete dlouhý nebo vám stačí krátká alternativa? Střih je ryze individuální záležitostí a odvíjí se od toho, jak často ho budete používat a nosit.

Ve své domácnosti oceníte mít dva typy županů, a to jeden pro letní parné dny a druhý pro zimní chladné měsíce. Zatímco v létě oceníte mít po ruce spíše kratší alternativy bez kapuce z lehčích materiálů, v zimě toužíte po pravém opaku, který vás navíc i trochu zahřeje.

...