Vybavujeme kutilskou dílnu

V každé domácnosti by se měl nacházet kutil, na kterého by se dalo spolehnout. Ženy přece nejsou stvořeny k tomu, aby montovaly obývací stěnu nebo poličky či vyráběly komody a botníky. Pro muže je navíc tato aktivita odpočinkem, mohou přece jen zalézt do své dílničky, kde mají od žen i dětí pokoj. Pokud se i vy řadíte k domácím kutilům, moc dobře víte, že kutilská dílna musí být zařízená doslova od podlahy až po strop. Při práci totiž potřebujete různé druhy nářadí, které musí být neustále po ruce. Kutilové toho potřebují tolik, že se potřebným nářadím opravdu zaplní celá dílna.

Nabízí se otázka, co základního kutilové ve své dílně potřebují. Přece jen některé stroje mohou nakoupit později. Zaměřme se proto na to, co neodkladně potřebují ve své dílně, aby mohli pracovat, opravovat, spravovat nebo vyrábět.

Ruční nářadí rovná se základ dílny

Každý kutil ví, že bez ručního nářadí se rozhodně neobejde. Ruční nářadí je nepostradatelné, je třeba mít dostatek šroubováků, kladívek, kleští a dalších druhů nářadí. Aby se však nehledalo nářadí po celé dílně, doporučujeme si pořídit kufr na nářadí, kam budete všechny tyto pomocníčky uklízet. Dílenské organizéry udělají i z kufrů na nářadí praktickou záležitost.

Ruční nářadí nezastane všechnu práci

I když je ruční nářadí základem kutilské dílny, nezastane všechnu práci. Ke složení nábytku z obchodních domů sice ruční nářadí stačí, k výrobě nábytku bohužel ne. K tomu je třeba elektrické nářadí.

Dílnu doporučujeme vybavit hlavně pilami a bruskami. Stolní pila Einhell se může hodit při výrobě nejednoho kusu nábytku, úhlové brusky Einhell zase využijete při trochu jiné výrobě či opravě. V každém případě pily a brusky, případně aku vrtačky a další aku nářadí by taktéž mělo mít své místo v dílně každého kutila. Takovou aku vrtačku je dobré mít po ruce i v domácnosti, proto si raději pořiďte dvě, ať nemusíte neustále mezi dílnou a domem přebíhat.

...