Jak probíhá čištění auta v myčce?

Když už se svým parťákem na čtyřech kolech brázdíte silniční komunikace, tak ať to i trochu vypadá. Proto před plánovaným výjezdem navštivte automyčku v Ostravě, kde se vám o dokonalé a důkladné vyčištění vašeho vozu od střechy až po kola postarají profesionálové. A pokud to přece jenom chcete zkusit sami, prozradíme vám možnosti, jaké se nabízí.

Mycí boxy jako samoobslužná záležitost

Mnozí lidé automyčkám zrovna nevěří. Obávají se toho, že dojde k poškození laku nebo k podobným scénářům. Ani tito jedinci však nemusí zanevřít na důkladné čištění, stačí když se svým čtyřkolým miláčkem zajedou do mycího boxu. Ty jsou zpravidla samoobslužné a často i bezkontaktní.

Každý majitel vozidla se tak o dokonalý stav automobilu postará sám. K dispozici je mu teplá voda i nejrůznější mycí prostředky, které může bezmezně využívat.

Kartáčové myčky pro ty, kteří se o mytí nechtějí starat sami

Pak samozřejmě existují takzvané kartáčové myčky, ve kterých auto najede na pásy a je taženo skrze kartáče. Tyto myčky mají k dispozici kartáčů hned několik, obvykle jsou dělené s klouby, aby karoserii dokonale obestoupily a umyly tak auto ze všech stran.

V tomto případě se doporučuje vyhledávat kartáčovou myčku s obsluhou, která se postará o to, aby mechanismus nevynechal žádné místo. A to, co se vynechá, to nakonec sami dočistí.

Vždycky si dávejte pozor na lak auta

Ať už se rozhodnete pro tu či onu automyčku, svou pozornost upněte na lak. Mezi řidiči se povídá o tom, že využívání myčky laku vozidla neprospívá. Zejména během prvního půlroku bychom se měli vyvarovat těmto zařízením, říká se. Jenže kdo by jezdil půl roku se špinavým autem, že ano?

Ale ani tato situace není bez východiska. Buďto je možné požádat profesionály zabývající se detailingem, kteří vozidlo důkladně vyčistí a postarají se i o lak samostatně, nebo se nabízí investice do ochranné fólie, která automobil před mechanickým poškozením ochrání.

...