Prvky, které by v obci neměly chybět

Spokojený život v obci si žádá neustálé zapojení samosprávy do dění. Stále je co zlepšovat a na co se těšit. Vedení obce je pak nejen prací, ale také posláním se společenským a historickým přesahem. Co by u vás ve městě nebo na vesnici nemělo chybět?

Připomínka důležitých osobností nebo událostí

Jsme lidé a je běžné, že rychle zapomínáme. Pokud se ale vydáte na procházku vaší obcí, hodilo by se mít možnost se zastavit u informací, které nám připomenou příběhy výjimečných osobností a skutků. Výstavní panely vám pomohou realizovat vaše přání. Venkovní výstavní panely tak budou i současným obyvatelům připomínat lidské hodnoty a události, které formují nejen minulost, ale spoluutvářejí také naši přítomnost. Už víte, kterou osobnost nebo významné místo budete hrdě připomínat všem kolemjdoucím?

Místo k mezigeneračnímu setkávání

Vlivem klimatu není setkávání mezi generacemi u nás tak běžné jako například v jižních státech kontinentu. Stále ale máme mnoho možností, aby se nám tento prvek sounáležitosti podařilo podpořit. Například workoutové hřiště, které přímo sousedí s dětským hřištěm, je skvělý nápad. Nesmí chybět ani spousta laviček a základní zázemí například pro piknik. Tak máte jistotu, že se na tomto místě budou přirozeně setkávat lidé různých generací. Motivujte lidi, aby zde pořádali například spontánní hudební vystoupení.

Dostatek prostoru pro nápadité lidi

Jistě je ve vaší obci spoustu inspirativních lidí. Ti přímo prahnou po tom, aby mohli své zkušenosti předávat dalším a přenášet tak svého tvořivého ducha i na další občany. Uvolněte prostory pro pořádání workshopů, promítání zážitků z cest, nebo třeba pro kurzy pletení či hry na kytaru. Dovolte lidem, kteří si přejí podpořit dění v obci, aby měli prostor, ve kterém budou moci tvořit.

Jak je na tom vaše obec? Nabízíte to, co si dnešní lidé přejí zažívat? Nebo je ještě nějaký prostor pro zlepšení?

...