Kdy čokoláda škodí psům?

Kdy čokoláda škodí psům?

Pokud přemýšlíte, že si pořídíte domácího mazlíčka, měli byste si pořídit psa. Pes je nejvěrnější zvíře, které vás bude milovat celým svým srdcem. Samozřejmě o takového psa se musíte dobře starat. Je třeba ho koupat a je třeba mu kupovat kvalitní krmení. Co se týče stravy, měli byste si o ní zjistit několik informací – zejména je třeba vědět, co psovi můžete dát a co nikoliv. Obrovským tabu je například čokoláda.

Čokoláda je pro nás lidi to nejlepší, co si během dne můžeme dopřát. Je to něco, co nás stoprocentně uklidní, bohužel je to taky něco, po čem se přibírá. Pro psy je to však jedovatá potravina, která mu může způsobit i smrt.

Pokud se vám někdy stalo, že pes vám ze stolu ukradl kousek čokolády, je dobré, když s ním ihned zamíříte na veterinární kliniku. Samozřejmě platí, že v malém množství nemusí čokoláda psovi uškodit (ale může). Vždy záleží na plemenu psa – každé plemeno snáší čokoládu jinak, každé plemeno dokáže strávit jiné množství čokolády.

Proč je čokoláda pro psy tak nebezpečná?

Čokoláda v sobě obsahuje theobromin, což je látka, která je pro psy jedovatá. V každém druhu čokolády je jí jiné množství – například nejvíce jí je v hořké čokoládě, ale naopak menší množství najdeme v bílé či v mléčné čokoládě.

Pokud pes sní malé množství mléčné či bílé čokolády, může mu to způsobit jen nevolnost. Co se týče už většího množství snědené čokolády, můžou dorazit potíže, jako je například infarkt, nepravidelný tlukot srdce, záchvaty či vnitřní krvácení.

Kolik gramů je pro psa nebezpečím?

Co se týče konkrétních čísel, psa, který váží dvacet kilogramů, může otrávit i 25 gramů. Při otravě se dostaví výrazná hyperaktivita, která má naznačovat, že se psem není něco v pořádku. Pokud váš pes jen zvrací, je dost možné, že čokoládu ze sebe dostal. I veterináři se snaží vždy vyvolat zvracení, protože to je nejlepší cesta, jak čokoládu dostat rychle a účinně ven.

...