Květináče domů i na zahradu. Jaké si vybrat i vytvořit?

V tuto dobu všichni přemýšlíme nad vhodným prostorem pro naše rostliny, kytky a bylinky. Podívejte se na oblíbené styly květináčů. Dodají vašemu domovu a zahradě styl a užitek.

Ručně vyráběná keramika se stává nejoblíbenějším materiálem

V posledních letech stále více přemýšlíme nad tím, jaké materiály si pozveme k sobě domů. Nepotřebujeme, ať se z nich uvolňují ftaláty a další škodlivé látky. Také pro naše rostliny si přejeme tu nejlepší kvalitu. Ručně vyráběná keramika se v poslední době stále více používá nejen při dekorování bytových rostlin, ale také pro potřeby naší zahrady. Asi se shodneme, že keramické květináče mají pro svou barevnou i tvarovou rozmanitost místo v srdci každého z nás.

Betonové kousky si vytvoříte i sami

Nevadí vám, že doma nebudete mít reprezentativní květináč z keramiky? V tom případě se pusťte ihned do práce. Betonové květináče si totiž dokážete vytvořit už za několik málo minut. Tvary a vzory přitom můžete přizpůsobit stylu vašeho bytu nebo zahrady. Do betonu můžete ponořit třeba starou botu, nebo také obyčejný hadr. Vytvarujete si tak vlastní podobu dekorací a nového obydlí pro vaše rostliny. Zapojit můžete i plastové formičky z dětského pískoviště. Podaří se vám malé domečky pro drobné sukulenty, nebo třeba svícny.

Upcyklujeme z toho, co máme doma

Ještě jedna samovýroba na konec. Podívejte se na věci ve své domácnosti novýma očima a hledejte, co by mohlo posloužit jako nové obydlí pro vaše rostliny. Máte doma již nepotřebný smaltovaný hrnec s puntíky? Právě dostáváte první inspiraci pro svou zahradu. Krásné dekorační květináče se vám podaří vytvořit i ze starých plechovek od zavařenin – stačí je jen natřít barvou, nebo je ozdobit krajkou či přírodní pytlovinou.

Jakýkoliv květináč také vytvoříte ze starého klobouku nebo kšiltovky. Stávající květináče stačí uchytit na zeď a přikrýt kloboukem, do jehož boku uděláte díru.

...