Co by nemělo chybět na vaší zahradě, aneb vytvořte z ní oázu klidu

Vytvořit se zahrady oázu klidu není těžké – dávejte na svůj vlastní instinkt a sledujte, kdy a v obklopení čeho se cítíte dobře. To, jak bude vaše zahrada vypadat je tedy velmi individuální záležitost, přesto jsme sepsali několik věcí, které se mohou na vaší zahradě vyjímat a které by zde neměly chybět, aby bylo docíleno ono kýženého uvolňujícího a příjemného pocitu.

Zahradní nábytek nejen pro posezení s přáteli

Umíte si představit, že byste na zahradě nepobývali minimálně během léta s přáteli? Vždyť právě zahrada na to cílí, nemyslíte? Abyste však neseděli na trávě, ale skutečně si udělali příjemné pohodlí, vybavte si zahradu zahradním nábytkem, který následně vyšperkujete jen o zahradní slunečník, jenž ochrání před mnohdy velmi obtěžujícím sluníčkem.

Zahradní nábytek může mít mnoho podob. V posledních letech se pozornost upíná k ratanovému nebo hliníkovému nábytku, ale dřevo je stále atraktivní, i když po stránce údržby poněkud náročnější – to se musí nechat.

Rostliny, keře a ovocné stromy

Co by to bylo za zahradu, kdyby byla jenom travnatá, bez jediné barvičky a rozkvetlé květiny. Rostliny, keře a ovocné stromy jsou zkrátka nedílnou součástí této vaší pomyslné oázy klidu, proto investujte svůj čas i energii na to, abyste vysázeli alespoň takové druhy, které máte nyní v živé paměti a které se vám líbí.

Obvykle se sází jabloně nebo třešně, z tradičních květin se do záhonů sází růže, také tulipány, samozřejmě nechybí ani jarní narcisy nebo hortenzie, které zase dělají radost na konci léta.

Jezírko pro trochu života

Možná toužíte mít takovou zahradu, která by odpovídala tradičním japonským, které jsou plné vůní, květů, barev a také života. Když si zasázíte do záhonů rostliny, barevnost, květy a vůně jsou zajištěny, chybí ještě onen život. A tak si na své zahradě vybudujte byť drobné jezírko, které bude tím ideálním místem pro návštěvu kačen nebo žab.

Takové zahradní jezírko nemusí být nijak velké – může být skutečně drobné, aby se vám dobře udržovalo a nebylo příliš čas zabírající položkou na seznamu toho, o co se na zahradě starat.

...