Nejlepší místa pro studium v Evropě

Nejlepší místa pro studium v Evropě

Rozhodnutí o tom, kde budeš studovat, není jenom jedno z nejtěžších rozhodnutí v Tvém životě, ale taky jedno z nejdůležitějších. Proč zůstávat nohami při zemi a nezkusit univerzitu v zahraničí?

Naše jazykovka PELICAN připravuje ve svých jazykových kurzech studenty k tomu, aby byli schopni se v cílových zemích osvojovaného jazyka bez problému domluvit, ať už jsou to studenti navštěvující klasické jazykové kurzy, pomaturitní jazykové kurzy nebo třeba firemní vzdělávání.

Zároveň se denně snažíme dodat jim sebevědomí k tomu, aby šli za svými sny, využili své znalosti a dovednosti – a především, cestovali! Spojit školu života se skutečnou „univerzitou“ nám v dnešní době neomezených možností přijde jako ideální řešení.

Proto kromě sebevědomí pro naše studenty dnes přinášíme taky pár tipů. Které z evropských měst je pro studium nejlepší? A jde opravdu vybrat jenom jedno? Pojďme se na to podívat!

1. Londýn

Bezpochyby. Londýn je jedním z nejpopulárnějších studentských měst na světě, a to nejen v Evropě. Není to žádným překvapením, anglická metropole nabízí nejširší škálu univerzit nabízejících jakýkoliv obor, který Tě jen napadne – od prestižních ekonomických a politických studií na slavné London School of Economics and Political Science (LSE) k tvůrčím předmětům na Goldsmith University.

Taky co se kvality života týče, stojí Londýn a předních příčkách. Jedná se o jedno z nejvýznamnějších světových měst, plné ikonických památek, dobrého jídla, možnosti nákupů i skvělého využití volného času a nočního života.

Nutno však podotknout, že je Londýn skutečně hodně drahý – za kvalitu Londýnských studií a za lákavý život v něm si, bohužel, musíme hodně připlatit. Zároveň však můžeme zaručit, že Tě Londýn naučí anglicky tak, že firemní kurzy angličtiny už nikdy nebudeš potřebovat!

2. Bristol

Zůstaňme ještě chvíli ve Velké Británii. Co je tak speciálního na Bristolu? Zkrátka, je to město, ve kterém se velká většina studentů – kteří sem odejdou na studia – rozhodne taky zůstat. Studenti si vybírají mezi dvěma univerzitami – University of Bristol a University of the West England.

A – není vůbec těžké rozluštit, proč tady studenti chtějí zůstávat. Bristol je jedním z nejlepších měst ve Velké Británii (a to není náš výmysl, v loňském roce byl dokonce vyhlášen jako nejlepší možné místo pro život v Anglii). Spousta cool podniků, multikulturní prostředí, milí lidé a i v centru hodně zeleně!

Oblíbenosti pomáhá taky fakt, že leží na jihu Spojeného království, jen dvě hodiny od Londýna, a zároveň poblíž nejlepších pláží v celé Anglii. A náš tajný tip zejména pro studenty navštěvující pomaturitní studium jazyků je jasný!

3. Oxford

Aneb – jedna polovina z nejslavnějších a nejprestižnějších univerzitních měst ve Velké Británii (druhá polovina je, samozřejmě, Cambridge). V Oxfordu najdeš všechno: krásné prostředí, super polohu – v samotném srdci Anglie, vzrušující studentskou atmosféru a velký kus historie.

Ano, nevýhodou této Univerzity je, že je opravdu obtížné se sem dostat – přijímací řízení na Oxfordskou univerzitu zvládnou jen ti nejlepší z nejlepších. Nicméně, i v Oxfordu je možností více – a třeba na univerzitě Oxford Brookes University už budou Tvé šance větší! Sníš o Oxfordu? Prozkoumej své možnosti!

4. Barcelona

Nejvíc cool (a taky hlavní!) město Španělska Barcelona je taky jedním z nejvíce multikulturních měst celé Evropy. Jen těžko byste v Evropě hledali město, které je plné života ve dne i v noci, jako Barcelona. V Barceloně můžeš studovat na University of Barcelona nebo na Polytechnic University of Catalonia.

Obě univerzity nabízí studium taky v angličtině, pro případ, že Tvoje španělština není 100% „bueno“ a Ty jsi místo špániny navštěvoval kurzy angličtiny! A co tak studovat třeba rovnou španělštinu?

5. Paříž

Jaké město by bylo lepší zvolit pro studium ve Francii, než samotné město lásky? Následuj kroky Balzaca na světově proslulé Sorbonne University. Ať už chceš studovat módu, historii, podnikání nebo film, Paříž Ti bude sloužit jako nekonečný zdroj inspirace.

6. Brno!

No, a to nejlepší nakonec. Jazyková škola Brno PELICAN, sídlící přímo v centru toho nejvíc cool města vůbec. Ať už ses definitivně rozhodl, že zahraničí není nic pro Tebe – nebo naopak potřebuješ jazykově vybavit před výpravou na svou cestu která Ti splní Tvé sny – jsme tady pro Tebe! A těšíme se na viděnou.

Tvůj PELICAN

...