Spěch k výběru matrace nepatří. Jaké další chyby děláme při výběru matrace?

Podle lékařů a odborníků by se měla matrace vyměňovat během desátého roku používání, maximálně během dvanáctého roku používání. Je to však záležitost velice individuální, vždyť každý člověk používá matraci jinak. Matrace se zásadně vyměňujte v době, kdy je opotřebovaná, což se může stát opravdu jakémukoli typu matrace. Ať už je to matrace 90x200, 180x200 nebo matrace zdravotní či ortopedická, každá má svou životnost. Když však životnost skončí, je třeba matraci vybrat novou. Při výběru ale nespěchejte, spěch a nedostatek času je to, co zabraňuje výběru kvalitní matrace.

Spěch je chyba, které se můžete dopustit při výběru matrace. Není to však jenom o spěchu, dopustit se můžeme rázem dalších chyb. Jakých?

Nezohledňujete svůj věk

Zejména ženy jsou citlivé na svůj věk, který mnohdy nechtějí sdělovat. Jenže při výběru matrace by se právě věk měl zohlednit a brát vážně. Zejména u dětí je třeba myslet na jejich věk, aby došlo k dokonalé podpoře páteře a nedocházelo tak k poruše vývoje či k něčemu podobnému.

Obecně platí jedno pravidlo, a sice mladším ročníkům se pořizují zásadně tvrdší matrace, starší ročníkové dávají přednost naopak měkčím materiálům, které je nebudou tlačit na ramenou a bocích.

Nekladete důraz na výběr roštu

Základem každé matrace, na které se bude dobře spát, je její základ, kterým je rošt. Mnozí lidé se dopouští jedné velké chyby při výběru matrace, a sice nedívají se na rošt, nekladou roštu sebemenší důraz. Každá matrace potřebuje trochu jinou podpěru v podobě roštu, pozor hlavně na lamelové rošty, které mohou snadno prasknout prakticky pod jakoukoliv matrací. Ideální bude, když budou rošty dostatečně husté, aby byla zajištěná prodyšnost matrace. Pokud v posteli často pracujete nebo si čtete, zamyslete se nad polohovatelným roštem.

...