Praktické tipy, jak vybrat ideální interiérové dveře

Interiérové dveře jsou nedílnou součástí jednotlivých místností v domě. Jelikož se velkou měrou podílí na celkovém dojmu z rodinného domu nebo bytové jednotky, jejich výběr by se neměl podcenit. Možná se po nějaké době začnou brát jako samozřejmost (stejně jako nábytková dvířka nebo stolové podnože), mají po stránce designu opravdu velké slovo.

Nejdříve vyberte způsob otevírání

Co musíte udělat ze všeho nejdříve je vybrat model, respektive způsob otevírání dveří. Máte zájem dát do interiéru posuvné nebo otočné alternativy? Rozhodujte se na základě daného prostoru, ve kterém se interiérové dveře nachází.

Poté vyberte model

Klíčový je poté model dveří. Dnes se setkáte s různými provedeními, a to například se sendvičovými dveřmi, rámovými alternativami nebo klasickými masivními dveřmi, jež jsou vyrobeny z panelů, které jsou slepené z lamel masivního dřeva.

Povrch je další na řadě

Nezapomeňte na jedno – povrch nebo dekor jsou veledůležitou součástí dveří a nesmí se opomenout. Právě tato strana bytového prvku jde nejvíce vidět a nejvíce ovlivňuje celkový dojem z interiéru. Snažte se proto o jedno - ať povrch a dekor dokonale souzní s podlahou a okolím.

Pokud budou dveře příliš odlišným prvkem, nevyvoláte zrovna dobrý dojem. Stejně tak se informujte o výhodách a nevýhodách, které budou udávat, jak o dveře budete správně pečovat.

Jaké potřebujete rozměry?

Když máte jasno v tom, jak budou vaše vysněné dveře do interiéru vypadat, je nutné znát jejich rozměry. Nač kupovat takové, které vám do interiéru nebudou nijak zapadat? Ujasněte si také jedno, a sice budete potřebovat jednokřídlé nebo dvoukřídlé dveře?

Samozřejmě od typu se odvíjí i jejich cena. Na její výšce má ale vliv i to, z jakého materiálu a dekoru se vyrobí a jestli budete mít nějaké speciální požadavky na výplň či nikoliv.

...