Jak vybrat rolety do oken?

Venkovní rolety do okna je možné ovládat ručně nebo pomocí elektromotorku. Předokenní rolety jsou jeden z nejlepších a nejefektivnějších způsobů venkovního stínění domů i bytů.

Předokenní rolety jsou vhodnou ochranou proti slunci, ale i jako zábranu před únikem tepla skrze okenní otvory. V létě efektivně zabraňují přehřívání interiéru, v zimě jsou dobrou tepelnou izolací. Dochází k úspoře nákladů za klimatizaci a vytápění.

Soukromí, bezpečnost a klid

Výhodou venkovních rolet je zvýšení bezpečnosti objektu. Roletu lze opatřit závěsy, které ve spojení s motorickým ovládáním zabrání nadzvednutí pancíře a vniknutí do domu či bytu. Rolety snižují hlučnost z okolí a zajistí vám klid na práci i klidný spánek. Předokenní rolety jsou pevné a pomáhají při zaizolování objektu. Prodlužují životnost samotných oken. Předokenní rolety u hliníkovým oken, které díky kovu o něco hůře izolují, představují dobrého pomocníka. Používají se i na dřevěná a plastová okna. Chrání je proti povětrnostním vlivům a silnému slunečnímu záření. Prodlouží životnost i u okenních rámů. Lze si pořídit i roletu na střešní okna.

Snadné ovládání

Ovládání oken pomocí elektromotoru se vám bude líbit. Venkovní roleta se dá ovládat i pomocí chytrého telefonu. Dálkovém ovladači zmáčknete tlačítko a nastavíte předokenní rolety do vytoužené polohy. Lze použít i časovač, díky němuž se lamely samy ovládají. Lze je také programovat pomocí čidla pro reakci na počasí nebo je ovládat i manuálně.

Římské rolety

Jde o typ rolet, kde se látka v pravidelných ohybech skládá. Římská roleta je k dispozici v transparentní i zatemňující látce. Standardní ovládání římské rolety probíhá pomocí řetízku. Jinou možností je elektromotor Somfy. Výhodou římských rolet je možnost praní materiálů. Látka je k mechanismu rolet uchycena suchým zipem, proto ji lze snadno sundat a vyprat. Pokud si myslíte, že není římská roleta to pravé řešení, je spousta dalších možností zastínění vašeho interiéru.

...