Tipy, jak dokončit jazykový kurz

Poptávka po jazykových kurzech se neustále zvyšuje, o tom my v PELICANu něco víme. Ať už se jedná o pomaturitní jazykové kurzy nebo ty klasické, ať už je to angličtina, ruština nebo třeba japonština. Zájem o jazyky je tak enormní, až máme občas strach, že se do naší žluté školy všichni ani nevlezeme. Ale – dobrých „jazykomluvců“ se vleze, že ano!

Z úvodu tedy vyplynulo, a skutečně tomu tak je, že není zas až takový problém studenty do jazykových kurzů nalákat. Co je však oříškem, je v jazykových kurzech studenty udržet.

Jazykové kurzy – a teď mluvíme zejména o těch klasických, tedy nejde o firemní vzdělávání ani pomaturitní studium – mají poměrně velkou „úmrtnost“. Nemusíme asi rozebírat, co toto slovíčko znamená.

Pokud ses snad sám někdy rozhodl studium nějakého jazyka zkusit, jistě víš, co máme na mysli.

Zkrátka, část studentů, do kurzu řádně zapsaných a ze začátku skvěle motivovaných, svůj kurz nikdy nedokončí. Proto jsme se dnes rozhodli sdílet pár tipů, jak motivaci dokončit svůj jazykový kurz neztratit a jazykový kurz dokončit!

1. Dbej na správný výběr jazykové školy

Výběr jazykovky, do které na své jazykové kurzy budeš chodit, je klíčový. Nejen, že se ve škole musíš cítit příjemně, ale škola by taky měla splňovat Tvé požadavky. A rozhodně to neznamená, že by snad jediná škola byla tím pravým.

Přečti si na školu recenze od bývalých studentů. Zjisti si taky, na co se škola specializuje. Chceš pomaturitní studium angličtiny nebo firemní vzdělávání? Specializace školy na určitý druh kurzu ¨Ti zaručí, že organizátoři i lektoři skutečně vědí, co dělají.

2. Zvol si odpovídající jazykovou úroveň svého kurzu

Nepodceňuj se, ale ani nepřeceňuj. Nesprávný odhad jazykové úrovně je mnohdy důvodem, proč studenty opouští motivace v kurzu pokračovat.

Při zvolení nízké úrovně se v kurzu nudí, při přecenění svých možností zase nabývají na pocitu, že je pro ně studium jazyka příliš těžké.

Ideální radou je – nechat si od odborníků v jazykové škole přímo poradit. Rozřazovací testy se už dávno netýkají pouze studentů, kteří navštěvují pomaturitní studium němčiny či dalších jazyků!

3. Vytyč si cíl

Tahle podmínka je důležitá snad při veškerém vzdělávání. A snad i obecně v životě? J Před přihlášením do kurzu bys měl vědět, proč do toho jdeš, proč se daný jazyk budeš učit. Chceš se naučit italsky, protože tam zamíříš na příští dovolenou nebo sis zapsal kurzy němčiny, aby sis mohl přečíst ‚Goetha v originále?

Ať tak či tak, je dobré si svůj cíl někam zapsat a často si ho připomínat. Jedině tak nabere Tvá cesta za novým jazykem správný směr!

4. Nebuď na to sám

Ve dvou se to lépe táhne, to je pravda odvěká. Ve dvou – nebo snad ve větší skupině? Zkrátka, pokud se necítíš dostatečně motivovaný, nejlepším řešením bude – zkusit to ve skupině! Ať už budete dva s kamarádem nebo Vás bude 6 s kolegy z práce, věř, že Vám to půjde mnohem líp.

A co při motivaci pomáhá Tobě? Je to cíl nebo máš úplně jiný recept na to, jak u „rozdělané práce“ skutečně vydržet? Poděl se s námi. A pokud Ti motivace chybí, zastav se za námi v Jazykové škole PELICAN.

Budeme se těšit!

...