Užitečné rady pro cestovatele, kteří přespávají v autech s vestavbou

Užitečné rady pro cestovatele, kteří přespávají v autech s vestavbou

Rozhodli jste se víkend strávit někde v přírodě nebo jste se rozhodli odcestovat za hranice osobním automobilem, který v sobě má zabudovanou vestavbu? Takzvané vestavby do aut nebo také vestavby do dodávek se stávají v posledních letech doslova hitem. Jedná se totiž o opatření, které je z dlouhodobého hlediska daleko výhodnější než pravidelné ubytovávání se v hotelech, hostelech či motelech. Navíc díky vlastní spací vestavbě je rázem cestování pohodlnější a méně nákladné na čas. Myšleno je to tak, že se ušetří hromada času, která by se jinak strávila hledáním vhodného ubytování.

V případě, že taktéž rádi cestujete automobilem, ve kterém máte zabudovanou obytnou vestavbu, myslete především na to, abyste měli s sebou na cestě všechno potřebné. Cestování bez nutnosti návštěvy hotelů či hostelů je sice svobodné, levné a dobrodružné, na druhou stranu si s sebou musíte sbalit daleko více věcí.

Co si všechno s sebou vzít, pokud se chystáte na road trip

Pokud jste se rozhodli vycestovat s osobním automobilem, v němž je zabudovaná vestavba do vozidel, pravděpodobně se vydáváte na takzvaný road trip. Během poměrně krátkého času chcete vidět co nejvíce míst, to je ostatně smysl road tripu. Poradíme vám však, co si s sebou raději vzít a na co nezapomenout.

Ze všeho nejdůležitější jsou lůžkoviny. V autě sice máte místo, kde spát, ale polštáře, deky, prostěradla - na to zkrátka nemůžete zapomenout. Stejně tak mějte s sebou pytle na odpadky, ať nemáte z automobilu popelnici, nezapomeňte na rychlovarnou konvici s nízkým příkonem, abyste si v kempu mohli uvařit kávu, a také pamatujte na šňůru a kolíčky na prádlo. Během cesty se vám může stát, že budete potřebovat něco přemáchnout.

Než se vydáte na cestu

Než se vydáte na takzvaný road trip, měli byste se seznámit s dopravními předpisy v zemích, kam míříte. Ne všude je to stejné jako u nás. Kromě toho si zajistěte dálniční známky a zkontrolujte své doklady, případně pojištění.

...