V Česku se rozvádí každé druhé manželství. Jaké mohou být následky tohoto kroku?

Podle posledních statistik se v České republice rozvádí každé druhé manželství. Na vině bývá mnoho důvodů. Zatímco někde stojí za rozpadem manželství dlouholeté neshody, jinde má na tom svůj podíl nevěra nebo zkrátka to, že si dva lidé už přestali rozumět. V některých situacích chce rozvod jenom jeden z manželů, což může být na toho druhého negativní dopad. Jeho kroky po rozvodovém řízení pak mohou vést do nejbližší hospody nebo sámošky, kde koupí rovnou dva litry tvrdého alkoholu. Jeho další stanice pak bude závislost na alkoholu.

Bohužel i takové dopady mohou mít rozvody. Závislost na alkoholu bývá buď jedním z důvodů, proč se dva lidé opouští, ale také to může být následek dlouhotrvajícího rozvodového řízení.

Rozvod bývá velice vyčerpávající

Obecně lze říct, že rozvod jako takový bývá často velice zdlouhavý, což následně vede k celkovému vyčerpání člověka. Vyčerpání bereme jak z toho fyzického, tak toho psychického hlediska. Během rozvodu se totiž obě strany vzájemně špiní, podává se svědectví o mnoha hrozných detailech, proč manželství se vší pravděpodobností selhalo. Proces se tak stane noční můrou, kterou chceme následně utopit v pořádné dávce alkoholu.

K rozvodu přistupuje každý jinak

Z posledních průzkumů také vyplývá, že k rozvodu přistupuje každý vlastně jinak. Je rozdíl mezi tím, jak k rozvodu přistupují ženy a jak k rozvodu přistupují pánové. Psychologický, emoční propad u žen většinou souvisí s neutichající touhou pečovat o druhé. U mužů je propad způsoben především selháním v tom, že si nedokázal udržet rodinu a ženu, kterou miloval.

Nebraňte se pomoci

Procházíte si také těžkým rozvodem? Neměli byste se bránit pomoci, která je vám z mnoha stran nabízena, ať už od odborníků a lékařů, tak od rodiny, která je vám tou největší podporou. Podpora je totiž to, co vás může z prekérní, a ne zrovna příjemné situace dostat.

...