I módní kousky vyžadují vaši pozornost. Jak se starat o ty nejvíce choulostivé?

Už jste někdy slyšeli o tom, že kůže je živý materiál a abyste boty nebo kožené tašky udrželi v jako novém stavu, musíte je například pravidelně impregnovat či je potírat speciálními krémy, jež zabrání popraskání? Kožené výrobky jsou zkrátka a dobře choulostivými módními kousky, bez kterých by však naše outfity nebyly dostatečně šmrncovní. A nejsou to jen věci z kůže, jimž musíte více přiklánět vaši pozornost.

Pleteniny pereme ručně

S přechodem ročních období na scénu přichází materiály, které mají za úkol nás zahřát. Pleteniny jako takové jsou však trochu choulostivější na údržbu, proto k nim nepřistupujte tak, jak přistupujete ke všemu ostatnímu.

Například je raději neházejte do pračky, ale raději dejte přednost ručnímu praní. Pro uschnutí je vyvětrejte například v průvanu, nedávejte je do sušičky. A už vůbec je nevěšte na ramínko, ponechte je raději ve vodorovné poloze, aby se takové kousky nevytáhly a nezměnily tvar.

Bílé boty nenechávejte špinavé dlouho

Samostatnou kapitolou jsou bílé boty, které jsou v posledních letech nejmodernějším trendem. Jenže na bílou se lepí jakákoli špína. Abyste je však nosili dlouhé roky, s jejich čištěním raději neotálejte. Pokud přijdete domů a zaregistrujete, že na nich ulpívá špína, automaticky použijte jedlou sodu, která textilní alternativy oživí.

V případě, že vlastníte bílé tenisky kožené, nezapomínejte na pravidelnou impregnaci, která do jisté míry zabrání špinavému vzhledu.

U viskózy sledujte štítek

Něco mezi syntetickým a přírodním materiálem – přesně tak lze popsat viskózu, která má však v řadě šatníků bezesporu své místo. Tento materiál je velmi měkký, splývavý a po stránce údržby je předmětem diskuze.

V nejlepším případě sledujte štítek na halence nebo šatech, který vám napoví, co daný kousek má a co naopak nemá rád.

...