Jaké oblečení budete potřebovat na motorku?

Koupit si svůj vysněný stroj a mít na něm pohodlné, funkční a bezpečné moto oblečení, to je zkrátka splněný sen. Jaké prvky budete potřebovat, než se vydáte na první jízdu?

Motorkářské oblečení

Začneme oblečením. Motorkářské oblečení vybírejte podle toho, k jakému účelu jste si motorku pořídili. V případě dlouhých cest oceníte textilní oblečení s bezpečnostními prvky, na supersportu zřejmě budete preferovat kůži. Základem jsou výztuže a chrániče, které by neměly chybět za žádnou cenu. Vyztužená by měla být ramena, lokty, kolena a páteř. Bez dobrého oblečení rozhodně na motorku nemá cenu sedat.

Přilba

Helma vám musí sedět. Nesmí tlačit, nesmí se sundávat. Když si ji nasadíte, zakývejte hlavou do stran. uvolňuje se? Sáhněte po menší velikosti. Musí být skutečně dost těsná, aby plnila svou funkci i v rychlosti a případě nárazu. Sluneční clona vám zpříjemní letní cesty.

Motorkářské boty

Zapomeňte na tenisky, vale dejte i kanadám. Opět si vyberte boty ke stylu vaší jízdy. Budete brázdit okruhy a počítáte s tím, že to sem tam trochu víc nakloníte? Boty na supersport se slidery jsou jasnou volbou. Cestovatelé zase ocení goretexové boty, ve kterých vám bude pohodlně i v dešti. Základní prvek motorkářských bot je jejich zpevnění, které nohu chrání v případě nárazu.

Rukavice

Myslíte si, že máte všechno? Omyl! Už při první jízdě byste jasně poznali, jak to bolí, když vás během jízdy mimo obec trefí větší hmyzák. Správnou velikost poznáte tak, že když se chytíte za grip na motorce, nebude vás rukavice nijak tlačit. Dosáhnete pohodlně na všechny páčky? Výborně, máte vybráno!

Oblečení a vybavení na motorku je základ. Bez něj se na mašinu sedat ani nedá – v autě také nejedete bez dveří a předního skla, které vás chrání. Důležité je, ať oblečení sedí a je příjemné. Vybírejte dle stylu vaší jízdy a neuděláte chybu. 

...