Koupě bytu nebo domu předchází nejedna analýza

Koupě nemovitosti je dnes aktuální téma v nejedné rodině. Zatímco někdo se obává o své úspory, které se vší pravděpodobností velice brzy doslova “požere” inflace, jiný chce získat pasivní příjem tím, že pronajme například bytovou jednotku. Pokud i vy patříte k těm, kteří zvažují koupi nějakého objektu, ať už k osobním nebo investičním účelům, jistě víte, jak je výběr složitý a těžký. Pomoct by vám mohly analýzy, které před koupí nemovitosti provedete.

Nejdříve analyzujte své potřeby a svou situaci

Ze všeho nejdříve si musíte udělat jasno v tom, v jaké situaci se nacházíte a jaké jsou vaše potřeby. To je klíčový bod, od kterého se odrazíte. Jak jste na tom po finanční stránce? Otázka, kterou je třeba si zodpovědět dřív, než zamíříte na prohlídku nemovitosti. Získáte potřebný hypoteční úvěr, nebo máte nemovitost ve svém vlastnictví, kterou byste mohli nabídnout k výkupua tím pádem získat peníze na investici během pár dní?

A co vaše požadavky na bydlení? Jak velkou nemovitost hledáte? Co chcete, aby bylo v jejím okolí? Odpovědi na tyto otázky vám mohou rapidně usnadnit výběr vysněného příbytku.

Prohlídky nezanedbávejte

Řada lidí má tendenci se vyhnout prohlídkám, ovšem prohlídky jsou to, co je při koupi nemovitosti klíčové. Bylo by bláhové se spoléhat pouze na fotky, které jsou k dispozici v inzerátu na internetu. Většinou jsou zavádějící, většinou neodpovídají skutečnosti nebo se jedná jen o budoucí vizualizace a skutečná podoba je někde jinde.

V ideálním případě podnikejte nemovitosti za světla. Díky tomu zjistíte, jestli do vaší nové domácnosti během dne doputují sluneční paprsky či nikoliv.

Proveďte technickou inspekci

Jinými slovy se zajímejte o stav bytu nebo domu. Je pro vás klíčové vědět, v jakém stavu se daná nemovitost nachází, protože od toho se budou odvíjet budoucí náklady spojené s bydlením. V případě koupě bytové jednotky se ptejte na fond oprav a kolik peněz se v něm nachází.

...