Jak nevyhazovat peníze zbytečně

Většinu z nás by zajímalo, jak ušetřit peníze, i když nemáte zrovna výplatu v astronomických částkách. Triků je hned několik.  

Šetrné využívání energií

Jedním z nich je šetrné jak využívání energií. Můžete například omezit dobu trávenou ve sprše, nebo šetrně a efektivně využívat sporák a topení. Díky tomu můžete ušetřit nemalou částku.  

Kontrola smluv a úvěrů

Dalším skvělým krokem, jak ušetřit peníze je svěření svých smluv do rukou odborníků. Každý rok si nechejte zrevidovat vaše smlouvy s nejrůznějšími společnostmi a dodavateli energií, internetu, televize, případně telefonními operátory a v případě úvěru si nechte zkontrolovat také úvěrové smlouvy podnikatelský půjček, apod. Nezapomínejte samozřejmě také na vaše pojistky. Díky pravidelným aktualizacím těchto smluv můžete ušetřit opravdu velkou částku.  

Jídlo

Ušetřit se dá samozřejmě také na jídle. Vůbec nemluvím o kupování nekvalitních potravin. Jen se zamyslet, jestli některé potraviny, které si kupujete, si nemůžete obstarat ve stejné, případně i vyšší kvalitě, ale výrazně nižší nákladové ceně, a to například tím, že si tyto potraviny upečete, uvaříte, nebo obstaráte. Můžete také omezit kávu z kavárny po cestě do práce a ráno si uvařit výbornou kávu doma. Stejně tak můžete ušetřit velké množství peněz tím, že si budete připravovat obědy doma a nebudete chodit tak často do restaurací. Výborný trik je také psaní jídelníčku. Na týden dopředu si můžete napsat seznam jídel, které chcete vařit a když tento seznam budete psát podle akčních letáků vašeho oblíbeného obchodu, ušetříte tak peněz ještě více.  

Nákupy zbytečností

Důležitým krokem je také neutrácet za zbytečnosti, které se vám zrovna teď líbí. Často se stává, že si nějakou věc koupíme, protože se nám zalíbila a hned jsme ji chtěli. Po tom, co nám přišla domů, anebo co jsme si jí přinesli z obchodu, tak jsme zjistili, že vlastně nedělá takovou radost, jako jsme si mysleli. Na toto impulzivní nakupování je skvělý trik. Cokoliv si budete chtít koupit a nejsou to věci denní spotřeby, zapište si tuto věc do diáře a v případě, že se vám tato věc bude líbit i za měsíc a stále si ji budete chtít koupit, potom máte zelenou a téměř stoprocentní jistotu, že vám tato věc udělat radost opravdu dlouhou dobu. 

Závěrem

Pracovníci společnosti MojeNebakovka říkají, že z jejich zkušenosti domácnost ušetří právě refinancování nebankovních půjček. Mnoho podnikatelů a domácností má dlouhodobě nevýhodné smlouvy k půjčkám. Právě půjčka s ručením nemovitosti může být ideální způsob jak refinancovat nevyýhodé půjčky a nastavit si tak nové smlouvy s nižším úrokem a kratší dobou splácení.

Nezapomínejme ale na balanc. Je skvělé neutrácet peníze zbytečně, ale je také důležité, umět si udělat radost a investovat do sebe.

...