Pusťte si domů styl. Jaké vychytávky zvolit?

Pusťte si domů styl. Jaké vychytávky zvolit?

Je škoda, že se styl nevyučuje již na základní škole. Měli bychom tak možnost si zamilovat tvorbu podoby našeho příbytku. Měli bychom jasno o tom, jak chceme, aby náš domov vypadal. Poradíme vám, jaké prvky si do domu pozvat.

Jedna barva na všech dveřích

Pokud si přejete, aby váš byt působil stylově do posledního detailu, sjednoťte barvu vašich interiérových dveří (a nezapomeňte ani na poštovní schránku před vchodem). Vyhrejte si s podobou, jakou dáte vašemu domovu v podobě klik. Právě tyto prvky dokáží proměnit obyčejné dveře v prvek, který bude v provence stylu, čistém minimalismu, nebo třeba v módním retro či eko stylu. Kliky u dveří vám pomohou vyladit celý styl vašeho domova.

Jedna ústřední barva

Váš interiér bude působit útulně, když si pro něj zvolíte jen jednu hlavní barvu. Bude to žlutá? Výborně. Můžete ji použít například na jedné ze zdí, poté třeba na pohovce. Žlutý může být i kobereček. Ostatní nábytek, stěny a podlaha by měly již zachovávat barevnou neutralitu. Zde tedy již použijte barvy základní, jako je bílá, béžová, šedá nebo hnědá. Více barevných kombinací působí zmatečně.

Zabydlovat ano, ale jednotně

Domov je místo, kde se chcete cítit příjemně. Asi všichni známe interiér, ve kterém se cítíme jako v muzeu. Pokud si potrpíte na sošky památek z dovolené, klidně se jimi obklopte, ale dejte jim prostor například ve vitríně. Ostatní předměty pak již do dané místnosti nepřidávejte. V jedné místnosti by se neměly mísit sošky památek a například motorky. Ty už si dopřejte v další místnosti. Celek by vždy měl ladit, nikoliv hýřit detaily. Oko by si doma mělo mít možnost také odpočinout.

Styl není o tom, kde je čeho více, ale o střídmosti. Podívejte se na svůj interiér kritickýma očima a začnete dělat malé změny. Ať již se bude jednat o kliky na dveřích, nebo o množství ozdobných prvků v místnosti. Přinese vám to doslova vítr do plachet a novou radost!

...