Legalizace online kasin v České republice: výhody a nevýhody

Hazardní hry jsou koníčkem, který se na online trh dostal teprve nedávno a rychle si získal celosvětovou oblibu a popularitu. Hazardní hry se staly nejen způsobem, jak se zbavit nahromaděného stresu, ale také další příležitostí, jak vydělat peníze bez vynaložení nadměrného úsilí.

České sázkové kanceláře se snaží přilákat nové klienty na své platformy pomocí různých dárků a bonusů. Například registrací u jedné z nejlepší česká kasina na agora-praha.cz si hráč může vyzkoušet svou oblíbenou hru zdarma a dokonce vyhrát peníze.

Hazardní hry jsou v České republice oficiálně legální a místní obyvatelé je považují za důstojnou zábavu.

Charakteristika odvětví hazardních her v České republice

Od roku 2017 je v zemi oficiálně legalizována většina hazardních her. Tato oblast je regulována Ministerstvem financí ČR, které nejen sleduje kvalitu služeb poskytovaných online kasiny, ale také vede evidenci osob, které se staly oběťmi závislosti na hazardních hrách. Organizace tedy podporuje osoby trpící závislostí na hazardních hrách a má také pravomoc je z této sféry zcela vyřadit, pokud je to nutné.

Podle nejnovějších údajů dosáhly příjmy hazardního průmyslu již v roce 2017 výše 224,1 miliardy korun, což také významně přispělo do státního rozpočtu. Z této částky 184,3 miliardy získali lidé, kteří vyhráli jackpoty na herních platformách, a zbylých 39,8 miliardy korun si rozdělili sázkové kanceláře a státní pokladna.

Regulace hazardních her

Již v září 2016 byl přijat zákon č. 186 o regulaci kasin, který se skládá z malovaného programu, jenž potrvá do roku 2020. Reforma zahrnuje vytvoření zcela nového systému regulace hazardních her.

Každý hráč z kamenných i online kasin je tedy registrován ve speciální databázi. Ministerstvo financí ČR tak bude moci monitorovat a předcházet závislosti na hazardních hrách. Sázkové kanceláře tak budou moci lépe kontrolovat návštěvnost kasin a přísně dbát na to, aby v nich nehrály nezletilé osoby.

Pokud člověk trpí závislostí na hazardních hrách a soustavně se zadlužuje, má ministerstvo právo zakázat mu účastnit se jakýchkoli hazardních her, což se okamžitě projeví v databázi. Hráč již nebude moci hrát v žádném kasinu v České republice, včetně online platforem.

Na webových stránkách ministerstva jsou každoročně zveřejňovány důležité údaje týkající se odvětví hazardních her, mezi nimiž jsou seznamy provozovatelů hazardních her s licencí a také seznam nekvalitních sázkových kanceláří, kterým by se nemělo důvěřovat.

Zvláštnosti provozu kamenných kasin

Podle statistik utratili Češi v roce 2017 v kamenných kasinech při hraní stolních her v České republice odhadem 12,8 miliardy korun. Naopak větší úspěch zaznamenaly výherní automaty, jejichž celkový zisk činil přibližně 22,3 miliardy.

Hrací automaty jsou mezi Čechy velmi oblíbené, a proto má většina kamenných kasin speciální herny s hracími automaty, které vyhoví každému vkusu. Hrací automaty si však můžete zahrát nejen v kasinech: Češi si je mohou užívat i v pohostinských zařízeních - například v barech nebo hospodách.

V celé zemi je více než 150 kamenných kasin, z nichž většina se nachází v hlavním městě Praze.

Vlastnosti online kasin

Inovace v legislativě vedly k tomu, že online sázkové kanceláře získaly oficiální povolení k založení online platforem pro hazardní hry. Místní online kasina nicméně podléhají poměrně vysoké daňové sazbě, která dosahuje až 40 %.

V současné době působí v České republice legálně 6 operátorů. Vláda aktivně blokuje zahraniční webové stránky, čímž aktivně podporuje hraní na místních herních platformách a podporu domácích sázkových kanceláří.

Výhody a nevýhody legalizace online kasin v České republice

Legalizace online platforem pro hazardní hry má své klady i zápory. Mezi pozitivy je tedy třeba zmínit:

  • Doplňování státní pokladny prostřednictvím transparentního podnikání;
  • Možnost hrát na ověřených a licencovaných stránkách;
  • Podpora národních sázkových kanceláří;
  • Kontrola nad závislostí na hazardních hrách.

Existují i negativní aspekty:

  • Úplný monopol na hazardní hry a blokování zahraničních sázkových kanceláří;
  • Zvýšená pravděpodobnost vzniku závislosti.

Oficiální legalizace hazardních her v České republice je z velké části přínosem pro podniky i místní obyvatele. Státní komise, Ministerstvo financí ČR, sleduje kvalitu poskytovaných služeb, blokuje nespolehlivé herní platformy a kontroluje hráče, zda nejsou závislí.

    Tím se nejen regulují hazardní hry a zajišťuje se jejich bezpečnost pro obyvatele, ale také se do státní pokladny získávají další finanční prostředky z transparentních operací.

...