Na koho se obrátit, jestli chci zlikvidovat nepojízdný vůz?

Na koho se obrátit, jestli chci zlikvidovat nepojízdný vůz?

Mít svůj vlastní automobil, to je jako mít vlastní spořič času. Díky svému vlastnímu autu se nemusíte řídit jízdními řády městské hromadné dopravy, které vám často nevyhovují. Můžete se spolehnout jenom sami na sebe – do práce můžete přijet dříve nebo z ní můžete odjet později. Samozřejmě je to v konečném důsledku i o něco levnější varianta než předražené autobusy či vlaky. Nicméně jako vlastník automobilu máte taky jednu velkou povinnost, a sice musíte auto nechat zlikvidovat a následně odebrat z evidence motorových vozidel, pokud je auto v nepojízdném stavu.

Mnoho lidí nad likvidací mávne rukou a své auto nechá stát na zahradě, ale jestliže je vaše auto nepojízdné, je vaší zákonnou povinností ho nechat zlikvidovat. Odvezte ho například do Ostravy, kde váš nepojízdný automobil ekologicky zlikvidují.

Nejprve likvidace, potom odebrání z evidence vozidel

Ekologická likvidace vozidel je to první, co je třeba udělat, pokud je vaše auto nepojízdné. Jak jsme již zmiňovali, s touto likvidací vozidel vám pomohou v Ostravě, kde, kromě jiného, vykoupí i autovraky, pokud nějaké máte a potřebujete se jich zbavit.

Po správné likvidaci vozidel dostanete do rukou papíry, které vám potvrdí, že je auto řádně zlikvidováno, a díky papírům bude auto odstraněno z již zmiňované evidence motorových vozidel.

Do Ostravy nejen za likvidací

Do Ostravy se však nejezdí jenom kvůli ekologické likvidaci vozidel, ale taky pro plachtové nebo montované skladové haly, které zde nabízí společnost montcom.cz. Tyto haly slouží jako prostory navíc, které mají dlouhou životnost a které si můžete postavit či složit kdykoliv a kdekoliv se vám zlíbí.

Pokud potřebujete pomoct či poradit s pneumatikami, můžete využít pneuservis, který zaručuje prvotřídní kvalitu. (více informací na www.pneuservis-frydekmistek.cz).

...