Poradíme, kde výhodně koupit letenky

 

Letecká doprava je na vzestupu. Počet letů se neustále zvyšuje a ceny letenek neustále stoupají. A na to slyší všichni ti, kteří pravidelně cestují. A je v podstatě jedno, z jakého důvodu. Mezi ty hlavní rozhodně patří:

·         Klasická dovolená

·         Poznávací zájezd

·         Pracovní povinnosti

Je jedno, z jakého konkrétní ho důvodu chcete letět právě vy. My vám poradíme, kde výhodně koupit letenky. Za cenu, která nemá konkurenci.

Vyhledávejte na internetu

Sice je možné navštívit pobočky cestovních kanceláří, nebo je možné navštívit třeba pobočky leteckých společností. Nevýhodou však je to, že nabídka může být značně omezená. Když využijete internet, můžete vyhledávat mezi všemi leteckými společnostmi, které dané trasy létají. Jednoduše si zvolíte, že hledáte třeba USA letenky a poté už vybíráte tu, která je tou cenově nejvýhodnější. A to všechno rychle, jednoduše, a dokud letenku oficiálně nezarezervujete a nekoupíte, tak i zcela nezávazně. Toto je správná cesta, pokud nechcete za letenky platit více, než musíte.

Porovnávejte si ceny

Tento postup lehce souvisí s výše uvedeným. Také jde o to, že začnete vyhledávat na internetu. A objevíte soupis letenek, které mohou vašim potřebám vyhovovat. A jak zajistit, že si zabookujete opravdu levné letenky do Paříže, nebo kamkoliv jinam? Jednoduše tím, že si porovnáte ceny s ostatními nabídkami. Můžete tak zjistit, že se ceny liší o stovky, ale i tisíce korun. Je jasné, že nemusíme připomínat, jakou konkrétní cestou se vydat. Dobré je však připomenout to, že když jde o porovnání jednotlivých cen, berte v potaz i další důležité proměnné. A to:

·         Letiště odletu a příletu

·         Leteckou společnost

·         Termín odletu a návratu

Pamatujte, že i odlet z jiného letiště může výrazně ovlivnit cenu. Stejně tak ji může ovlivnit den v týdnu, nebo i to, v jakou denní nebo noční hodinu odletíte. Proto netrvejte striktně na pevně zadaných parametrech letu, a nechte si najít to nejvýhodnějších ve větším časovém, i geografickém rozmezí. Umí to například Pelikán letenky. Tedy lety, které si vyhledáte prostřednictvím známého, jednoduchého a také velmi využívaného vyhledávače.

Zaměřte se na nízkonákladové letecké společnosti

Pokud chcete nakupovat skutečně ty nejvýhodnější letenky, je dobré vědět, že už na samotném začátku můžete vyloučit některé klasické, tedy spíše prestižní letecké společnosti. Sice vám přinášejí možnost maximálního komfortu a služeb, ale vždy pamatujte na to, že nic není zadarmo. Proto jsou správnou volbou takzvané nízkonákladové letecké společnosti. U nich obvykle pořídíte let za tu nejvýhodnější cenu. Počítejte však s tím, že veškeré občerstvení na palubě je placené, před sedadlem je méně místa, stejně jako počítejte i s tím, že můžete být omezeni s ohledem na počet a hmotnost zavazadel. Pokud to pro vás není problém, je toto cesta, jak se dají na jednom letu ušetřit i tisíce korun.

Nakupujte tam, kde probíhají akce

U jakých leteckých společností nakupovat, to již víte. Je jich na několik desítek tak se opět dostáváme k tomu, že je vhodné je online vyhledat a také si jejich ceny porovnat. Důležité je přihlédnout i k tomu, zda aktuálně neprobíhají slevové akce. Pokud ano, je daná volba jasná. Můžete využít různých slevových kuponů a kódů, stejně jako je možné využít paušálních slev. Cílem takových akcí je rozhodně přilákání nových cestovatelů. Sledujte proto weby leteckých společností, ale i weby cestovatelů a různých agentur. I zde se dané informace dozvíte. Potom může být na místě termín odletu o pár dní posunout, jelikož se to může podepsat na faktu, že cena vaší letenky bude podstatně příznivější, než její cena klasická. O kolik? Desítky procent nejsou ničím výjimečným.

...