4 předsevzetí, která se vyplatí v novém roce splnit

Nový rok je pro většinu lidí důvodem ke změně. A zatímco někteří změnu neodkládají a pouští se do plnění svých plánů prakticky okamžitě, jsou mezi námi ti, kteří si pokládají spíše až novoroční předsevzetí a snaží se je naplnit. Aby váš seznam nebyl jen o tom, abyste zhubli do oblíbených kalhot nebo více sportovali, máme pro vás čtyři úkoly, které stojí také za splnění. Do kterého se pustíte nejdříve?

Postavte svému mazlíčkovi adekvátní obydlí k životu

Jednou z možností, jak vyplnit své volné chvíle a jak navíc udělat něco pro své okolí, je vybudovat svému mazlíčkovi místo ke spokojenému a bezproblémovému životu. Co třeba popadnout stavebnici Aluhobby a z hliníkových profilů vykouzlit venkovní voliéru pro okřídlené parťáky či terárium pro plazy nebo ještěry, jež do vaší domácnosti navíc přináší jistou porci exotiky?

Obydlí pro parťáky skutečně není nutné kupovat ve zverimexu nebo dědit po generace. Můžete tím hezky vyplnit svůj volný čas a rozvinout navíc svou motoriku.

Využívejte více schody než výtah

Abyste udělali něco pro své tělo a zdraví, co do svého života zakomponovat více přirozeného pohybu? Na mysli máme hlavně využívání spíše schodů než výtahu. I když se jedná o maličkost, velkou měrou to přispěje k vašemu spokojenému životu a pevnějšímu zdraví.

Naučte se nový jazyk

Ne nadarmo se říká, kolik jazyků umíš, tolikrát si člověkem. Proto buďte otevření novým možnostem a naučte se mluvit anglicky nebo francouzsky nebo španělsky nebo jinak. Ať vaše cestování nabere rázem zcela jiné grády! A otevře se vám mnoho možností.

Začněte více číst

Svůj volný čas můžete využívat různě. Zatímco někdo se něco nového naučí, jiný se rozvine trochu jinak. Třeba četbou, která ho po stránce komunikace posune na zcela jinou úroveň. Pokud potřebujete více číst, pořiďte si knihovnu a vybavte si ji všemi výtisky. Jeden po druhém začněte otevírat a pročítat.

...