Bezpečnost do dětských pokojů. Jak ji zajistit?

Dětské pokoje jsou takovým pomyslným královstvím každého jednoho dítěte. Mají být nejen vzhledové dokonalé se správným osvětlením, ale také musí disponovat bezpečnostními prvky. Děti jsou totiž ztělesněním neplechy, což znamená, že pravděpodobnost úrazů je na poměrně vysoká. Předcházejte jim třeba tím, že nakoupíte protiskluzové koberce a že dáte na další tipy, které uvádíme níže.

Úchytky koženkového provedení

Nedílnou součástí dětských pokojů je samozřejmě i nábytek. A nepočítáme jenom s postelí nebo psacím stolem, který by měl být ideálně rostoucího charakteru. Součástí dětských království jsou také skříně, ve kterých se nachází hračky, ale také oblečení. Aby se však dítě neuhodilo při pádu do nábytkové úchytky, je dobré investovat do takových, které ratolesti prakticky nemohou ublížit.

Konkrétně mluvíme o takzvaných koženkových nábytkových úchytkách, které jsou měkké, přesto hezky stylové. Jelikož nejsou z tvrdého materiálu a už vůbec ne hranatého nebo špičatého tvaru, jsou naprosto bezpečné a celkový vzhled místnosti nijak nezničí.

Dbejte na správné osvětlení

Stejně jako v jiných místnostech domu, i v dětských pokojích je důležité, abychom investovali do správného osvětlení. Co se ale pod pojmem správné osvětlení ukrývá? Mluvíme o kvalitním centrálním svítidle, jež bude tím dominantním. Vedle toho musí být stolní lampička na pracovním stolu, aby nebyl zrak příliš zkoušen.

V případě výběru lampičky na noční stolek vybírejte mezi alternativami, které jsou po stránce intenzity mírnějšího rázu. Žádná výrazná LED světla na noční stolek nepatří, ovšem na pracovní stůl ano.

Postelové zábrany jako ochrana proti pádu

Pokud jsou vaše děti ještě malé, zapotřebí bude také zábrana do postele. Vyhnete se tím nepříjemným pádům, jež by byly doprovázeny neutuchajícím pláčem.

Nemusíte se samozřejmě obávat toho, že by se zábrana do postele podepsala negativním způsobem na vzhledu dětského pokoje. Ve skutečnosti může být hezkým designovým doplněním a může dodat interiéru jistý šmrnc.

...