Když odpočinková dovolená, tak v Nízkých Tatrách

V dnešní hektické a rychle ubíhající době každý ocení strávit chvilku mimo technologie a mimo modernost doby. Člověk si během roku potřebuje vzít minimálně jednu dovolenou, aby si pořádně odpočinul a “dobil baterky”. V případě, že i vy toužíte po odpočinkové dovolené, neměli byste jet k moři, kde je jen velké množství turistů, ale měli byste strávit nějakou dobu v uklidňujících Nízkých Tatrách. Právě slovenská příroda vás dokonale uklidní, a právě zde na chvilku “vypnete”.

Do Nízkých Tater se jezdí v poslední době s velkým nadšením a radostí. Přece jen je to místo, kde není turistů tolik jako u moře, navíc je to kousek z České republiky. Pokud hovoříme o Nízkých Tatrách, hovoříme o pohoří a krajinné oblasti, která se nachází na zmiňovaném nedalekém Slovensku. Jedná se o chráněnou oblast označovanou jako Národní park Nízké Tatry.

Nízké Tatry nabízí celou řadu aktivit. Pokud tedy dovolenou na Slovensku nepohrdáte, vyjeďte si právě sem.

Proč jsou Nízké Tatry tak atraktivní?

Je mnoho důvodů, proč lidé jezdí právě do Nízkých Tater na dovolenou. Jedním z důvodů je zmiňovaný klid a odpočinek, který zde na každého člověka čeká, dalším důvodem je krásná příroda, kterou se nejeden člověk snaží prozkoumat.

Například se můžete vydat na samotný vrchol zdejší nejvyšší hory, kterou je Ďumbier, odtud se vám nabídne nádherný pohled na slovenskou přírodu, která je za každého počasí nezapomenutelná. Druhé nejnavštěvovanější pohoří můžete prozkoumat z mnoha stran, vydat se můžete třeba po trase z východu, tedy z Kráľova hoľa do Donoval, Nízké Tatry lze projít i z druhé strany po hřebenové cestě Hrdinů Slovenského Národního povstání.

Když strávíte v Nízkých Tatrách delší čas než jeden den

Pokud se do Nízkých Tater vydáváte skutečně na dovolenou, o ubytování v Nízkých Tatrách nebudete mít nouze. Například se můžete ubytovat v krásném ubytování Demänovská Dolina nebo v hotelu Tri Studničky. S ubytováním může pomoct i cestování kancelář DCK Rekrea Ostrava s.r.o.

...