Uvažujete nad fotovoltaikou? Víme, proč do ní jít

Snížit energetickou náročnost rodinného domu, to dnes chce prakticky každý majitel rodinného domku. Přece jenom se neustále mluví o tom, jak bude elektrická energie zdražovat, jak bude elektřina nedostupná pro běžné smrtelníky. Aby se člověk nemusel prakticky starat o to, jak roste cena elektřiny, a aby zároveň ušetřil nemalé peníze, vyplatí se investovat do fotovoltaiky, která kromě úspory financí slibuje také soběstačnost po velkou část roku.

Fotovoltaické elektrárny s sebou samozřejmě nesou celou řadu dalších výhod. Jednou z nich je možnost získat dotaci na fotovoltaiku, která se klidně může dotknout až 150 tisíc korun. Dotace se získávají z programu Nová zelená úsporám, který funguje už nějaký ten pátek. Aktuálně je možné požádat o jednorázový finanční příspěvek až do konce roku 2021, proto byste nad fotovoltaikou neměli dlouho přemýšlet.

Aby bylo rozhodování o fotovoltaice snazší, přinášíme vám řadu dalších výhod tohoto úsporného opatření. Možná to, že lze získat dotaci, vám jako důvod pro pořízení fotovoltaiky nestačí.

Dlouhá životnost a nízká poruchovost

Solární panely ani se získáním dotace nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Je však třeba upozornit na to, že tato investice se v budoucnu vyplatí, dokonce v budoucnu začne vydělávat. Fotovoltaika se totiž pyšní dlouhou životností, kterou zaručuje fakt, že se každý jeden článek do panelu vyrábí s minimální poruchovostí.

Žádný toxický odpad a žádné znečišťování ovzduší

Pokud vám vadí, že jsou životní prostředí a ovzduší neustále znečišťovány, pak byste si měli pořídit solární panely, které rozhodně nemusí být umístěné jen na střeše rodinného domu. Při výrobě solární energie se nevypouští do ovzduší žádný nebezpečný CO2, jak je tomu při výrobě klasické elektrické energie. Kromě toho nejsou solární panely žádným toxickým odpadem, neobsahují žádné toxické látky

...